Papież Franciszek dostanie wyjątkowy prezent. Widać go tylko pod mikroskopem

Papież Franciszek dostanie wyjątkowy prezent. Widać go tylko pod mikroskopem
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl // shutterstock.com)
PAP / kw

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite przekazała w świątecznym prezencie papieżowi Franciszkowi najmniejszą na świecie szopkę, którą stworzyli litewscy naukowcy i studenci - poinformował w piątek urząd prezydenta.

"Nanoszopka" jest repliką szopki z wileńskiego Placu Katedralnego, ale jest 10 tys. razy mniejsza od oryginału i widać ją tylko pod mikroskopem. Figurka Dzieciątka Jezus w tej szopce jest mniejsza od komórki człowieka.

Litewska "nanoszopka" już została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa.

"Cieszę się, że nasi naukowcy i studenci stworzyli najmniejszą na świecie szopkę" - przekazała w komunikacie Grybauskaite. Wyraziła radość, że ten "szczególny prezent" mogła przekazać papieżowi, który zapowiedział, iż we wrześniu 2018 roku przybędzie na Litwę.

Jak zaznaczono w komunikacie, "celem stworzenia najmniejszej szopki na świecie jest wysławianie Litwy jako państwa nowoczesnego i twórczego".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Piotr Karpiński

Jak nadać swojemu życiu sensowny kierunek?

Próbujesz iść do przodu, ale ciągle stoisz w miejscu? Chcesz wziąć odpowiedzialność za swoje życie, ale lęk Cię powstrzymuje? Nie wierzysz w swoje możliwości? Pragniesz odporności na presję otoczenia,...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek dostanie wyjątkowy prezent. Widać go tylko pod mikroskopem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.