Papież Franciszek łączy się duchowo z pielgrzymami uroczystości w Gietrzwałdzie

Papież Franciszek łączy się duchowo z pielgrzymami uroczystości w Gietrzwałdzie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / jp

Ojciec Święty Franciszek przekazał metropolicie warmińskiemu, abp. Józefowi Górzyńskiemu, specjalne błogosławieństwo.

Przekazał też zapewnienie o swojej duchowej łączności z pielgrzymami, duchownymi i biskupami, którzy w najbliższą niedzielę, 10 września, wezmą udział w jubileuszowych uroczystościach 140. rocznicy objawień maryjnych w Gietrzwałdzie.

- W przypadającą sto czterdziestą rocznicę ukazania się Najświętszej Maryi Panny w miejscowości Gietrzwałd, radosnym duchem stajemy u boku, zwłaszcza dnia dziesiątego (...) września, gdy całym sercem obejmujemy słynne to sanktuarium Niepokalanej Bogarodzicy, gromadzących się pielgrzymów oraz pasterzy i wiernych na Warmii, ojcowsko ich zachęcając, by stale zachowywali żywą nadzieję i wiarę w Jezusa Chrystusa, Matkę Jego wytrwale czcili i co dzień Różaniec pobożnie odmawiali, gdy naszego apostolskiego błogosławieństwa wszystkim z miłością udzielamy, wzajemnie o modlitwę za nas prosząc - napisał papież Franciszek w przesłaniu przekazanym abp. Józefowi Górzyńskiemu, metropolicie warmińskiemu.

Główne obchody 140. rocznicy objawień maryjnych w Gietrzwałdzie odbędą się w niedzielę 10 września. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 na Błoniach Gietrzwałdzkich przewodniczyć będzie i homilię wygłosi prymas Polski abp Wojciech Polak. Liturgię poprzedzi procesja z Cudownym Obrazem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej z pobliskiej bazyliki.

DEON.PL POLECA

Zaproszenie na uroczystości zostało skierowane do polskich biskupów i do władz państwowych.

- Liczę na odzew wiernych nie tylko z Warmii ale i z całej Polski - mówił niedawno KAI abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Transmisję z uroczystości przeprowadzą TV Trwam i TVP Info.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zebrał i opracował Piotr Żyłka

Fenomen Franciszka, efekt Franciszka, franciszkomania

Określenia są różne, ale wszystkie próbują opisać to samo zjawisko. Od 13 marca 2013 roku świat nadstawia ucha i uważnie słucha, a z Watykanu płyną słowa, które nie...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek łączy się duchowo z pielgrzymami uroczystości w Gietrzwałdzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.