Papież Franciszek przybył do Bułgarii. Co ma w planie podczas tej pielgrzymki?

Papież Franciszek przybył do Bułgarii. Co ma w planie podczas tej pielgrzymki?
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
KAI/ ed

Franciszek przybył do Bułgarii. O godz. 8.48 Airbus 321 włoskich linii lotniczych Alitalia z papieżem wylądował na międzynarodowym lotnisku w Sofii.

Hasłem 29. zagranicznej podróży papieża Bergoglio do Bułgarii w dniach 5-6 maja br. są słowa: "Pokój na świecie", nawiązującym do encykliki św. Jana XXIII pod tym samym tytułem.

Pielgrzymka Franciszka odbywa się śladami świętego papieża Roncallego, nazywanego "bułgarskim papieżem", który w latach 1925-1935 był najpierw oficjałem, a potem wizytatorem apostolskim w Bułgarii. Wizyta odbywa się w siedemnaście lat po pielgrzymce Jana Pawła II, który przebywał tam w dniach 23-26 maja 2002 r.

Franciszek pozdrowił mieszkańców Macedonii Północnej. "Chciałbym wam wyrazić moją radość i serdeczne uczucia" >>

Podczas pobytu papież w stolicy kraju Sofii m. in. spotka się dzisiaj z patriarchą Bułgarskiego Kościoła Prawosławnego Neofitem i członkami Świętego Synodu, będzie się prywatnie modlił w patriarchalnej katedrze św. Aleksandra Newskiego i odprawi dla 8 tys. bułgarskich katolików Mszę św. na placu Księcia Aleksandra I Battenberga.

Jutro rano papież odwiedzi obóz dla uchodźców na peryferiach Sofii, a potem uda się do miejscowości Rakowski, zwanej "bułgarskim Rzymem", gdzie odprawi Mszę św., w trakcie której udzieli pierwszej komunii św. ponad 250 dzieciom z całej Bułgarii w kościele Najświętszego Serca Jezusowego, spotka się ze wspólnotą katolicką w Stamtąd wróci do Sofii, gdzie na placu Niepodległości odmówi modlitwę o pokój w obecności przedstawicieli różnych wyznań religijnych Bułgarii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek przybył do Bułgarii. Co ma w planie podczas tej pielgrzymki?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.