Papież Franciszek przyjął brata Aloisa z Taizé

Papież Franciszek przyjął brata Aloisa z Taizé
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
KAI / psd

Papież Franciszek przyjął 3 marca na prywatnej audiencji przeora Wspólnoty z Taizé, brata Aloisa, przebywającego w tych dniach w Rzymie. Rozmawiali między innymi o spotkaniach młodych ludzi w Taizé, o międzynarodowych spotkaniach organizowanych przez Wspólnotę i o poszukiwaniu jedności między Kościołami chrześcijańskimi.

W ramach Roku Jubileuszowego Miłosierdzia, podczas całego Wielkiego Postu, bracia z Taizé modlą się dwa razy dziennie w kościele San Giovanni dei Fiorentini, który znajduje się blisko bazyliki św. Piotra. 1 marca brat Alois wygłosił konferencję na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie na temat: "Droga komunii, którą idzie Taizé."

DEON.PL POLECAPonadto w tych dniach w różnych gazetach europejskich publikowana jest wypowiedź brata Aloisa dotycząca kwestii przyjmowania uchodźców i migrantów: "Migracje: pokonajmy strach!" W Polsce tekst ukaże się w "Przewodniku Katolickim" z datą 13 marca.

Na uroczystości wielkanocne przybędzie do Taizé około 8000 młodych ludzi, by spędzić kilka dni na wzgórzu przed lub po Wielkanocy. Potem brat Alois i kilku braci pojedzie do Bukaresztu, by tam ze 150 młodymi ludźmi z różnych krajów uczestniczyć w obchodach Wielkanocy prawosławnej, która przypada w dniu 1 maja. W celu obsługi medialnej tych międzynarodowych wydarzeń i pielgrzymki wielkanocnej, można już teraz pisać na adres: media@taize.fr.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek przyjął brata Aloisa z Taizé
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.