Papież Franciszek przyjął założyciela Wspólnoty Sant'Egidio (św. Idziego)

Papież Franciszek przyjął założyciela Wspólnoty Sant'Egidio (św. Idziego)
(fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI / POOL)
KAI/ mp

Papież Franciszek przyjął w piątek na prywatnej audiencji założyciela rzymskiej Wspólnoty św. Idziego (Sant'Egidio), włoskiego historyka Andreę Riccardiego.

Jak informuje sama wspólnota, celem spotkania była wymiana życzeń na święta Bożego Narodzenia, ale siłą rzeczy miało ono też związek z bliską już, bo przypadającą w przyszłym roku pięćdziesiątą rocznicą jej powstania.

Mowa była również o przyjmowaniu imigrantów i uchodźców oraz ich integracji, "ze szczególnym uwzględnieniem tzw. korytarzy humanitarnych, które stały się wzorem nie tylko dla Włoch, ale i dla Europy".

Tą drogą w ciągu niecałych dwóch lat przybyło do Włoch tysiąc uchodźców syryjskich, przebywających w obozach na terenie Libanu, którzy skorzystali z bezpośrednich połączeń lotniczych na trasie Bejrut-Rzym.Przy realizacji tego projektu rzymska wspólnota współpracowała z Federacją Kościołów Ewangelickich we Włoszech i Wspólnotą Waldensów.

Z kolei 30 listopada br. przybyła pierwsza grupa 25 uchodźców z Etiopii. Inicjatywę tę Wspólnota Sant'Egidio podjęła wraz z episkopatem Włoch. W ciągu najbliższych dwóch lat przewidziany jest przyjazd dalszych 475 osób.

Franciszek rozmawiał z prof. Riccardim również o inicjatywach pokojowych Wspólnoty oraz na rzecz ubogich i potrzebujących.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek przyjął założyciela Wspólnoty Sant'Egidio (św. Idziego)
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.