Papież Franciszek rozbudza dynamizm Kościoła

Papież Franciszek rozbudza dynamizm Kościoła
(fot. Catholic Church (England and Wales) / Foter / CC BY-NC-SA)
Logo źródła: Radio Watykańskie KAI / Radio Watykańskie / mh

Osobowość papieża Franciszka wzbudziła wielkie zainteresowanie w świecie, w tym wśród ludzi dalekich od Kościoła, a w ciągu minionego roku Ojciec Święty rozbudził dynamizm w Kościele - powiedział Radiu Watykańskiemu rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej, a jednocześnie dyrektor papieskiej rozgłośni, ks. Federico Lombardi SJ.

Ks. Lombardi zwrócił uwagę, że w ciągu minionego roku byliśmy świadkami wielkiego oddziaływania Papieża Franciszka, a jego orędzie ukazujące miłość Boga Ojca do człowieka poruszyło serca wielu osób, w tym również dalekich od Kościoła. Wśród wydarzeń, które wywarły na nim największe wrażenie rzecznik Watykanu wymienia pierwsze pojawienie się Franciszka po wyborze na loggii bazyliki św. Piotra, obmycie stóp młodym w Wielki Czwartek w więzieniu Casal del Marmo, wizytę na Lampedusie i wyrazy bliskości z ofiarami "drogi ku lepszej przyszłości", Światowy Dzień Młodzieży w Rio de Janeiro, wizytę w Asyżu. Podkreśla szczególnie znacznie adhortacji "Evangelii gaudium", będącej dokumentem programowym pontyfikatu oraz lutowego konsystorza. "Kroki te mówią nam, jak bardzo intensywny był to rok i jak wiele aspektów zostało poruszonych, jak wiele było spotkań" - powiedział rzecznik Watykanu.

Dyrektor Sala Stampa podkreślił, że Kościół Franciszka jest tym, który rzeczywiście wyrusza na peryferie, na krańce świata. Cytując powiedzenie papieża, wskazującego duszpasterzom, iż powinni wyprzedzać lud, kroczyć wraz z nim i za nim ks. Lombardi zauważył, że Ojciec Święty sam tak postępuje, starając się dopomóc Ludowi Bożemu w znalezieniu drogi i zachęca Kościół do dynamizmu. Duży oddźwięk medialny ma też jego zwrócenie szczególnej uwagi na osoby zapomniane w oczach świata, cierpiące, chore. "Widać to każdej środy podczas audiencji ogólnej, że osoby cierpiące i słabe mają uprzywilejowane miejsce w sercu papieża Franciszka" - podkreślił ks. Lombardi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek rozbudza dynamizm Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.