Papież Franciszek: Święty Kościół grzeszników

Papież Franciszek: Święty Kościół grzeszników
(fot. ctvl)
Logo źródła: Radio Watykańskie KAI / CTV / mm

O świętości Kościoła mówił dziś papież podczas audiencji ogólnej. Zaznaczył, że choć tworzą go grzesznicy, to jest on święty mocą Bożą i daje wszystkim możliwość kroczenia drogą świętości.

Papież Franciszek zachęcił wiernych by dążyli do świętości. Jego katechezy na placu św. Piotra wysłuchało według danych Prefektury Domu Papieskiego około 45 tys. wiernych.

DEON.PL POLECA
Ojciec Święty przypomniał, że w naszym wyznaniu wiary stwierdzamy, iż Kościół jest święty. Choć składa się on z grzesznych ludzi, to nie jest on święty ze względu na nasze zasługi, ale dlatego, że Bóg czyni go świętym, jest owocem Ducha Świętego i Jego darów. Nie odrzuca on grzeszników, ale wręcz przeciwnie przyjmuje ich, jest otwarty również na najbardziej oddalonych.

Ma on być "domem dla wszystkich, gdzie wszyscy mogą być odnowieni, przekształceni, uświęceni Jego miłością, najsilniejsi i najsłabsi, grzesznicy i obojętni, zniechęceni i zagubieni. Kościół daje wszystkim możliwość kroczenia drogą świętości, która jest drogą chrześcijanina: pozwala nam spotkać Jezusa Chrystusa w sakramentach, zwłaszcza w spowiedzi i w Eucharystii. Przekazuje nam Słowo Boże, pozwala nam żyć miłosierdziem, w miłości Boga wobec wszystkich" - stwierdził Papież Franciszek.

 

Papież podkreślił, że Kościół służy temu, aby każdy chrześcijanin mógł w nim realizować swoje powołanie do świętości, by Bóg w nim działał. Zaznaczył, że świętość jest spotkaniem naszej słabości z mocą Bożej łaski, jest zaufaniem w działanie Boga, pozwalające nam żyć w miłości, czynić wszystko z radością i pokorą, dla chwały Bożej i służąc bliźniemu. "Nie traćmy nadziei na świętość, podążajmy wszyscy tą drogą" - zachęcił wiernych Papież Franciszek.

Pełny tekst aktualnej katechezy Franciszka znajdziecie pod poniższym linkiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: Święty Kościół grzeszników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.