Papież gościł premiera Ukrainy

Papież gościł premiera Ukrainy
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
2 miesiące temu
PAP/kb

Papież Franciszek, który przyjął w czwartek na audiencji premiera Ukrainy Denysa Szmyhala, otrzymał od niego w prezencie miniaturę pomnika ofiar Wielkiego Głodu.

Obok figurki dziewczynki położył jabłko jako symbol darów, jakie przynoszone są na znak hołdu.

Rozmowa papieża z szefem ukraińskiego rządu trwała pół godziny - poinformowano dziennikarzy w Watykanie.

Premier Szmyhal podarował także Franciszkowi książkę "Sowieckie ludobójstwo na Ukrainie" o Wielkim Głodzie. Papież wręczył zaś premierowi płaskorzeźbę symbolizującą braterstwo, miłosierdzie i gościnność.

W wydanym komunikacie Watykan ogłosił, że Szmyhal spotkał się także z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem i szefem dyplomacji arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem.

Jak zaznaczono, tematem rozmów były dobre wzajemne relacje, działalność Kościoła katolickiego na Ukrainie, pandemia Covid-19.

Ponadto, jak poinformowało watykańskie biuro prasowe, omówiona też została "dramatyczna sytuacja na wschodzie Ukrainy". Wyrażono pragnienie, by "ostatnie naruszenia rozejmu ustąpiły miejsca gestom sprzyjającym pokojowemu rozwiązaniu konfliktu" - głosi nota.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Agnieszka Skórzewska-Skowron
21,00 zł
35,00 zł

Publikacja przybliża postać obecnej głowy Kościoła Katolickiego. Zawiera ciekawostki dotyczące Argentyny, z której pochodzi papież, słowniczek ze zwrotami i wiele zdjęć i ilustracji. Opisane zostały lata młodzieńcze Jorge Bergoglio, jego pasje i zainteresowania (gra w...

Skomentuj artykuł

Papież gościł premiera Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.