Papież jest za to wdzięczny Rycerzom Kolumba

Papież jest za to wdzięczny Rycerzom Kolumba
(fot. kofc.org)
KAI / drr

Ojciec Święty ufa, że Rycerze Kolumba "nadal będą czerpać natchnienie z nauczania i przykładu Chrystusa, aby docierać do innych, szczególnie ubogich i pokrzywdzonych, szczerze wczuwając się w ich sytuację".

Tak pisze kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin w przesłaniu na trwającą od 5 do 7 sierpnia w Orlando na Florydzie doroczną międzynarodową Najwyższą Konwencję tej największej na świecie organizacji świeckich katolików. W imieniu papieża wyraził wdzięczność za sprzeciw Rycerzy wobec prób ograniczania religii do sfery prywatnej.

DEON.PL POLECA
Stowarzyszenie to, powstałe w połowie XIX wieku w USA, działa dziś w wielu krajach świata, w tym także w Polsce. Obecnie zrzesza prawie 2 mln mężczyzn. Stale wspomaga misję Kościoła na każdym szczeblu, a zwłaszcza powszechną posługę Stolicy Apostolskiej, za co papież jest bardzo wdzięczny - stwierdził kard. Parolin w przesłaniu skierowanym w imieniu Ojca Świętego do uczestników konwencji.

Nawiązując do jej hasła: "Wy wszyscy będziecie braćmi. Nasze powołanie do braterstwa", podkreślił, że dzieła charytatywne winny być odbiciem miłości Chrystusa. Dzięki niej w tych, którym służymy, dostrzeżemy naszych braci i siostry. Historia Rycerzy Kolumba wyraźnie wskazuje, że powołanie do braterstwa wyraża się też w patriotyzmie i zaangażowaniu w rozwój społeczeństwa - zaznaczył sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

DEON.PL POLECA

Zapewnił, że papież jest wdzięczny Rycerzom Kolumba za czynne opieranie się próbom ograniczania roli religii wyłącznie do sfery prywatnej, za obronę jej miejsca w życiu publicznym i zachęcanie wiernych świeckich do pełnienia swej misji kształtowania społeczeństwa zgodnie z wartościami Królestwa Chrystusa. Kardynał przypomniał, że Franciszek w adhortacji apostolskiej "Evangelii gaudium" wskazał wyraźnie, że "nikt nie może od nas żądać, abyśmy spychali religię w tajemniczą przestrzeń wewnętrzną człowieka, bez żadnego jej wpływu na życie społeczne i narodowe" (n. 183).

Szczególną troskę w tym względzie - dodaje purpurat - budzą wciąż wzrastające zagrożenia dla małżeństwa i rodziny. Wymaga to nie tylko czujności i konsekwentnego świadectwa publicznego, ale trzeba też przekonująco przedstawiać chrześcijańskie nauczanie moralne w świetle zdrowej wizji antropologicznej, skupionej na godności człowieka i właściwym używaniu danej nam przez Boga wolności.

Ojciec Święty jest też wdzięczny Rycerzom Kolumba za stałe kształcenie się w wierze i umacnianie obywatelskiej odpowiedzialności. Ponadto ceni ich wsparcie dla takich inicjatyw na rzecz rodziny, jak najbliższy Synod Biskupów czy przyszłoroczne Światowe Spotkanie Rodzin w Filadelfii - napisał na zakończenie purpurat kurialny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież jest za to wdzięczny Rycerzom Kolumba
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.