Papież: ludzkości grozi samobójstwo z powodu broni nuklearnej

Papież: ludzkości grozi samobójstwo z powodu broni nuklearnej
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
PAP / sz

Papież Franciszek ostrzegł w poniedziałek, że "ludzkości grozi samobójstwo" z powodu broni nuklearnej. Mówił o tym w watykańskim urzędzie, dykasterii do spraw integralnego rozwoju ludzkiego, która organizuje sympozjum na temat zbrojeń nuklearnych.

Podczas wizyty w siedzibie dykasterii papież, cytowany przez Radio Watykańskie, nawiązał do międzynarodowego sympozjum pod hasłem "Szanse na świat wolny od broni nuklearnej i całkowite rozbrojenie", które odbędzie się 10 i 11 listopada z udziałem laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, dyplomatów, przedstawicieli NATO i ONZ.

DEON.PL POLECA
Podsekretarz dykasterii Flaminia Giovanelli powiedziała papieskiej rozgłośni: papież "odnosząc się do broni nuklearnej mówił o groźbie samobójstwa ludzkości; użył bardzo mocnych słów".

Według jej relacji Franciszek potępił handel bronią, który jego zdaniem podtrzymuje ogniska konfliktów. "Jesteśmy w fazie prawdziwej wojny" - dodał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież: ludzkości grozi samobójstwo z powodu broni nuklearnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.