Papież: mamy środki komunikacji, ale się nie rozumiemy

Papież: mamy środki komunikacji, ale się nie rozumiemy
Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI
KAI / kb

"Nasz świat jest ze sobą połączony nowoczesnymi środkami komunikacji, ale, mimo to, nie słuchamy się i nie rozumiemy. Dlatego potrzebujemy wychowywania młodych ludzi w szacunku do innych i w otwartości na dialog"– napisał Papież w liście skierowanym do uczestników zbliżającej się międzynarodowej konferencji na temat kultury spotkania i przyszłości dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego, która odbędzie się w rzymskiej siedzibie jezuickiego dwutygodnika „La Civiltà Cattolica”.

Spotkanie z okazji rocznicy opublikowania papieskiej encykliki „Fratelli tutti”, które odbędzie się 8 i 9 listopada, zorganizowała „La Civiltà Cattolica” przy współpracy z jezuickim Uniwersytetem Georgetown w Waszyngtonie. Franciszek wyraził radość z powodu tej inicjatywy, która – jak napisał – łączy dwie wiekowe instytucje Towarzystwa Jezusowego, z historią sięgającą 1789 r. w przypadku uniwersytetu i 1850, jeśli chodzi o czasopismo.

Papież Franciszek: kluczowy jest dialog

Papież podziękował uczestnikom konferencji za zaangażowanie w refleksję nad sprawami o kluczowym znaczeniu dla świata. Podkreślił, że zarówno przedstawiciele Georgetown jak i „La Civiltà Cattolica”, dzięki swoim wykładom i artykułom, pomagają wielu osobom na świecie stać się znawcami kultury, która sprzyja wzajemnemu zrozumieniu. „Dialog jest autentycznym wyrazem człowieka, drogą, którą należy podążać z cierpliwością, aby przekształcić konkurencję we współpracę. To jedyny sposób na wspólne budowanie przyszłości” – napisał Papież.

Franciszek zachęcił obie instytucje, aby były kuźniami międzyludzkiego braterstwa. „Sprawiajcie, by ludzie i środowiska, różniące się od siebie, integrowały się, wzajemnie wzbogacały i uczyły od siebie nawzajem, nawet jeśli początkowo wiąże się to z konfliktem i nieufnością” – czytamy w liście.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papież: mamy środki komunikacji, ale się nie rozumiemy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.