Papież na Expo 2017: zasoby energetyczne nie mogą być źródłem konfliktów

Papież na Expo 2017: zasoby energetyczne nie mogą być źródłem konfliktów
(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie / pk

"Zasobów energetycznych nie można zostawiać na pastwę spekulacji ani nie mogą one być źródłem konfliktów" - pisze Papież w przesłaniu na Dzień Stolicy Apostolskiej, obchodzony dziś w stolicy Kazachstanu Astanie na Wystawie Światowej Expo 2017.

Nawiązując do jej tematu "Energia przyszłości" Franciszek podkreśla potrzebę poważnej i odpowiedzialnej refleksji nad tym, jak w najbliższych latach ludzkość używać będzie zasobów energetycznych. Od tego zależy zdrowie naszej planety i dobro ludzkości, które trzeba pojmować w sposób integralny, nie ograniczając go tylko do materialnego dobrobytu i konsumpcji.

Pawilon Stolicy Apostolskiej na Expo 2017 w Astanie został zatytułowany: "Energia dla wspólnego dobra. Troska o wspólny dom" - przypomina Ojciec Święty w swoim przesłaniu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Zobacz z bliska Papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego,...

Skomentuj artykuł

Papież na Expo 2017: zasoby energetyczne nie mogą być źródłem konfliktów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.