Papież: nie bójmy się wątpliwości w wierze, rozmawiajmy o nich także z Jezusem

Papież: nie bójmy się wątpliwości w wierze, rozmawiajmy o nich także z Jezusem
(fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI)
KAI / PAP / ms

"Jedyny moment, w którym można popatrzeć na kogoś z góry, to ten, gdy pomaga mu się wstać" - powiedział papież Franciszek dzieciom i młodzieży podczas wizyty w rzymskiej parafii w niedzielę. Wyznał, że także on miał chwile zwątpienia w kwestiach wiary.

Papież odwiedził parafię w dzielnicy Monteverde, która trzy ostatnie lata modliła się i gromadziła w namiocie, ponieważ w jej kościele zawalił się fragment sufitu. W odnowionym kościele Franciszek w czasie mszy dokonał obrzędu namaszczenia olejem ołtarza.

W czasie Mszy papież nie wygłosił homilii. Zamiast niej przeznaczono kilka minut na osobistą refleksję wiernych. Przed rozpoczęciem Liturgii Eucharystycznej Franciszek poświęcił ołtarz główny kościoła.

Wcześniej podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą, odpowiadając na ich pytania, papież przyznał, że miał wątpliwości w wierze, zwłaszcza w trudnych sytuacjach życiowych: "Miałem ich wiele, na przykład w obliczu katastrof".

"Jak z tego wyszedłem? Nie sam, nie można samemu uporać się z wątpliwościami; dlatego ważne jest, by zawsze mieć przyjaciół" - tłumaczył. Radził: "Jeśli macie wątpliwości, złośćcie się na Jezusa, powiedzcie mu: ja w to nie wierzę; to także piękna modlitwa".

DEON.PL POLECA

Ojciec Święty wskazał również na potrzebę pomagania ludziom w podniesieniu się z upadków i dodał, że "jedyną chwilą, gdy możemy patrzeć na kogoś z góry jest ta, gdy pomagamy mu się podnieść".

Jedna z dziewczynek zapytała papieża, czy osobiście dawał jedzenie ubogim.

"Tak, robiłem to, bo muszą to robić wszyscy chrześcijanie; dawać jedzenie ubogim" - odpowiedział.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Co Bóg robił przed stworzeniem świata? Czy źli ludzie też mają swojego Anioła Stróża? Dlaczego nie ma teraz tak wielu cudów jak dawniej?

Dzieci, tak jak dorośli, mają pytania i wątpliwości, ale często chowają je...

Skomentuj artykuł

Papież: nie bójmy się wątpliwości w wierze, rozmawiajmy o nich także z Jezusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.