Papież o prawdziwej sile Kościoła

Papież o prawdziwej sile Kościoła
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
3 lata temu
KAI / pch

O znaczeniu świadectwa wiary współczesnych męczenników, prześladowanych za wiarę przypomniał Ojciec Święty dzisiaj, we wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego, w swoim wpisie na komunikatorze Twitter.

Papieski tweet ma po polsku następującą treść: "Także dziś jest wielu męczenników, wielu prześladowanych za miłość do Chrystusa: oni są prawdziwą siłą Kościoła!"

***

Zobacz film z unikatowymi zdjęciami oraz krótkimi ujęciami z życia świętego Maksymiliana Marii Kolbego:

"Tutaj musimy się jedną ręką trzymać Niepokalanej, a drugą działać. Na drugim świecie będziemy mogli obydwiema rękami pracować" - mówił św. Maksymilian do braci w Niepokalanowie. Jak powiedział, tak robi. Mijają kolejne rocznice jego śmierci, a on dotrzymuje słowa.

Pierwsze świadectwa łask za przyczyną o. Maksymiliana zaczęły napływać do Niepokalanowa jeszcze w czasie trwania II wojny światowej i przychodzą nieprzerwanie do dziś. Bracia bardzo dokładnie dokumentowali każdy przypadek wstawiennictwa Męczennika z Auschwitz. Efektem ich pracy jest kilka opasłych tomów świadectw. Wiele z nich zostało w całości lub w części zamieszczonych na łamach "Rycerza Niepokalanej", a także w książce dostępnej w Wydawnictwie WAM >>

Święty Maksymilian Maria Kolbe jest jednym z najbardziej popularnych świętych. W Polsce jest około 170 pa- rafii i około 300 kaplic noszących jego imię. Jest rozpoznawalny na całym świecie dzięki złożeniu ofiary z życia za drugiego człowieka w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Jego życie na ziemi trwało zaledwie 47 lat.

Warto się modlić w swoich sprawach za pośrednictwem tego wielkiego świętego, który swoje życie oddał za drugiego człowieka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Katarzyna Pytlarz
18,83 zł
26,90 zł

Męczennik z Auschwitz wciąż troszczy się o ludzkie życie

„Święty Maksymilian Maria Kolbe jest jednym z najbardziej popularnych świętych. W Polsce jest około 170 parafii i około 300 kaplic noszących jego imię. (…) Pierwsze świadectwa...

Skomentuj artykuł

Papież o prawdziwej sile Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.