Papież odwiedził Papieską Akademię Kościelną

Papież odwiedził Papieską Akademię Kościelną
(fot. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)
Logo źródła: Radio Watykańskie slo

Ojciec Święty złożył prywatną wizytę w Papieskiej Akademii Kościelnej. Kształci ona przyszłych dyplomatów Stolicy Apostolskiej. Jej siedziba znajduje się w historycznym centrum Rzymu nieopodal Panteonu.

Wizyta miała miejsce wczoraj wieczorem, jednak poinformowano o niej dopiero dzisiaj. Papież odmówił wraz ze studentami nieszpory, odpowiadał na ich pytania, a następnie spożył z nimi kolację.

DEON.PL POLECARozmawiając z 29 studiującymi tam księżmi, Franciszek podkreślił znaczenie ich przyszłej pracy oraz aktualnej formacji. Powinna ona obejmować trzy obszary: zdobywanie profesjonalnych kompetencji, braterstwo, czyli przyjaźń z innymi kapłanami, która pomaga przezwyciężyć ambicje i plotkarstwo, oraz modlitwa, zarówno liturgiczna, jak i osobista przed tabernakulum.

Ojciec Święty zwrócił też uwagę na potrzebę dobrego poznania historii ludu, pośród którego pełni się posługę. Trzeba na nią patrzeć oczami ucznia Chrystusa, widzieć, jak działał w niej Bóg i jaka była odpowiedź ludzi. Inne poruszane przez Papieża kwestie to potrzeba obrony godności ludzkiego życia na szczeblu międzynarodowym, oczekiwania wobec synodu biskupów o rodzinie oraz charyzmatyczny wymiar instytucji

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież odwiedził Papieską Akademię Kościelną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.