Papież: po deklaracjach na rzecz migrantów konieczne konkretne działania

Papież: po deklaracjach na rzecz migrantów konieczne konkretne działania
(fot. PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO PRESS OFFICE)
PAP / ml

Papież Franciszek zaapelował w czwartek o dołożenie starań, by po deklaracjach na rzecz migrantów następowały konkretne działania ze strony państw. Wymaga tego los milionów osób żyjących w nieludzkich warunkach - dodał.

Podczas spotkania z Międzynarodową Katolicką Komisją ds. Migracji w Watykanie Franciszek oświadczył, że konieczne jest wzmocnienie zaangażowania w związku z "nieludzkimi warunkami", w jakich żyją miliony uchodźców i migrantów w różnych częściach świata.

"Oswobodzenie ubogich, uciskanych i prześladowanych jest dzisiaj, tak jak wczoraj, integralną częścią misji, jaką Bóg powierzył Kościołowi" - dodał.

Papież wyraził pragnienie, aby w to zadanie angażowały się Kościoły lokalne, "poświęcając się na rzecz osób, które zostały zmuszone do opuszczenia swojej ziemi i często padają ofiarami oszustw, przemocy i wszelkiego rodzaju nadużyć".

DEON.PL POLECA

"By wyzwolić uciskanych, odrzuconych i niewolników, konieczne jest krzewienie otwartego i szczerego dialogu z rządzącymi, korzystającego z nabytego doświadczenia, cierpienia i aspiracji ludu, by wezwać każdego do poczucia odpowiedzialności" - mówił Franciszek.

"Musimy zachęcać państwa do tego, aby uzgodniły najbardziej odpowiednie i skuteczne odpowiedzi na wyzwania stawiane przez zjawiska migracyjne, a możemy to uczynić na podstawie fundamentalnych zasad nauki społecznej Kościoła" - zaapelował.

Jak dodał papież, "musimy również zaangażować się na rzecz zapewnienia, by po słowach nastąpiło konkretne zaangażowanie w duchu wspólnej globalnej odpowiedzialności".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież: po deklaracjach na rzecz migrantów konieczne konkretne działania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.