Papież po rozmowie z Angelą Merkel: była trochę wściekła

Papież po rozmowie z Angelą Merkel: była trochę wściekła
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl / 360b / Shutterstock.com)
PAP / pk

Papież na łamach włoskiego dziennika "Corriere della Sera" ujawnił szczegóły rozmowy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. - Była trochę wściekła - powiedział.

Ojciec Święty, wypowiadając się na temat kryzysu migracyjnego podkreślił, że pogorszył się on z powodu "braku wizji i strategii" w Europie. - To wyzwanie, do którego należy podejść z inteligencją, naturalnie, bo za nim stoi ogromny i straszny problem terroryzmu - dodał.

Papież ujawnił, że kilka godzin po jego wystąpieniu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w 2014 roku zadzwoniła do niego kanclerz Niemiec Angela Merkel. - Była trochę wściekła, bo porównałem Europę do bezpłodnej kobiety, niezdolnej do urodzenia dzieci. Zapytała mnie, czy naprawdę myślę, że Europa nie może mieć już dzieci. Powiedziałem jej, że owszem, Europa może mieć jeszcze dzieci i to dużo, bo ma solidne i głębokie korzenie, bo ma wyjątkową historię - wspomniał papież.

Jego zdaniem Europa może nadal pełnić fundamentalną rolę, ale musi i może się zmienić. Porównał Europę do biblijnej Sary, która urodziła dziecko w wieku 90 lat. - Europa jest jak Sara, która najpierw się boi, a potem uśmiecha się w ukryciu - powiedział papież, który sądzi, iż tak naprawdę Europa "uśmiechnie się w ukryciu do migrantów".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież po rozmowie z Angelą Merkel: była trochę wściekła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.