Papież poparł kanadyjski "Marsz dla Życia"

Papież poparł kanadyjski "Marsz dla Życia"
Wczorajsze wydarzenie jest ściśle powiązane z obchodami Narodowego Tygodnia dla Życia i Rodziny, który Kościół kanadyjski będzie obchodził po raz drugi od 11 do 18 maja. Wpisuje się on w specjalny program duszpasterski "Budowanie kultury życia i rodziny w Kanadzie" ogłoszony przez episkopat w 2011 roku w związku z Rokiem Wiary. (fot. EPA/CLAUDIO PERI)
KAI / slo

Ojciec Święty wyraził pełne poparcie dla wysiłków osób starających się, aby podstawowe prawo człowieka do życia, od poczęcia aż do naturalnej śmierci miało stosowną ochronę prawną.

Czytamy o tym w przesłaniu wystosowanym do uczestników kanadyjskiego "Marszu dla Życia", który odbył się wczoraj (8 maja) przed parlamentem w Ottawie.

Dokument w imieniu papieża podpisał sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin.

17- ty "Narodowy Marsz dla Życia" przed parlamentem w Ottawie zgromadził tysiące uczestników. Wzięli w nim m.in. udział arcybiskup kanadyjskiej stolicy, abp Terrence Prendergast, kard. Thomas Collins z Toronto oraz przewodniczący episkopatu, abp Paul- André Durocher. Papieskie przesłanie odczytał prymas Kanady, kard. Gérald Cyprien Lacroix. Ojciec Święty wyraził w nim także pragnienie, aby "Marsz dla Życia" odbywający się również w innych diecezjach Kanady rozbudził większe poszanowanie nienaruszalnego prawa do życia każdej osoby, od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Wczorajsze wydarzenie jest ściśle powiązane z obchodami Narodowego Tygodnia dla Życia i Rodziny, który Kościół kanadyjski będzie obchodził po raz drugi od 11 do 18 maja. Wpisuje się on w specjalny program duszpasterski "Budowanie kultury życia i rodziny w Kanadzie" ogłoszony przez episkopat w 2011 roku w związku z Rokiem Wiary.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież poparł kanadyjski "Marsz dla Życia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.