Papież pozdrowił chrześcijan Wschodu, młodzież misyjną oraz uczestników Orszaków Trzech Króli

Papież pozdrowił chrześcijan Wschodu, młodzież misyjną oraz uczestników Orszaków Trzech Króli
fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI
1 rok temu

Po modlitwie „Anioł Pański” 6 stycznia Franciszek pozdrowił chrześcijan obrządków wschodnich – katolickich i prawosławnych, którzy jutro będą według kalendarza juliańskiego obchodzili Boże Narodzenie. Przypomniał o przypadającym dziś Światowym Dniu Misyjnym Dzieci oraz pozdrowił uczestników orszaków historyczno-folklorystycznych, inspirowanych tradycjami Objawienia Pańskiego, w tym Orszaku Trzech Króli w Polsce.

Oto słowa Ojca Świętego po modlitwie „Anioł Pański” w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy bracia i siostry,

Szczególnie myślę o braciach Kościołów wschodniego, katolickiego i prawosławnych, z których wiele obchodzi jutro Boże Narodzenie. Życzymy im i ich wspólnotom światła i pokoju Chrystusa Zbawiciela.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny Dzieci. Jest to święto dzieci i młodzieży misyjnej, żyjących powszechnym powołaniem do świętości, poprzez pomoc dla swoich rówieśników najbardziej potrzebujących za pośrednictwem modlitwy i gestów dzielenia się.

Serdecznie witam was wszystkich, Rzymian i pielgrzymów. Wśród nich pozdrawiam zwłaszcza tych, którzy przybyli z Korei Południowej oraz studentów Instytutu Franciszkańskiego „Siena College” w Nowym Jorku; a także grupę misyjną Biassono i wiernych z Ferrary.

Specjalne pozdrowienia kieruję do wszystkich, którzy tworzą orszaki historyczno-folklorystyczne, inspirowane tradycjami Objawienia Pańskiego i poświęconą w tym roku terenom Allumiere i Valle del Mignone. Obejmuję nimi także Orszak Trzech Króli w wielu miastach i wsiach w Polsce. Lubię pozdrawiać wiele pięknych popularnych przejawów związanych z dzisiejszym świętem - myślę o Hiszpanii, Ameryce Łacińskiej, Niemczech - zwyczajach, które należy zachować w ich autentycznym znaczeniu chrześcijańskim.

Życzę wszystkim dobrego świętowania. I proszę, nie zapomnijcie o nie w modlitwie. Dobrego obiadu i do zobaczenia!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papież pozdrowił chrześcijan Wschodu, młodzież misyjną oraz uczestników Orszaków Trzech Króli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.