Papież pozdrowił Trumpa i Kim Dzong Una. "To dobry przykład kultury spotkania".

Papież pozdrowił Trumpa i Kim Dzong Una. "To dobry przykład kultury spotkania".
(fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI)
2 lata temu
PAP / kw

Papież Franciszek pozdrowił w niedzielę uczestników historycznego spotkania w strefie zdemilitaryzowanej na granicy dwóch państw koreańskich. Zwracając się do wiernych w Watykanie powiedział, że był to "dobry przykład kultury spotkania".

W ten sposób Franciszek odniósł się do spotkania prezydentów USA Donalda Trumpa i Korei Południowej Mun Dze Ina z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem w strefie zdemilitaryzowanej. Trump jako pierwszy urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych wszedł na terytorium Korei Północnej.

Zwracając się do wiernych zebranych w południe na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański papież powiedział: "W ostatnich godzinach byliśmy świadkami w Korei dobrego przykładu kultury spotkania. Pozdrawiam uczestników, modląc się o to, aby ten znaczący gest stanowił dalszy krok na drodze do pokoju, nie tylko na tym Półwyspie (Koreańskim), ale z korzyścią dla całego świata".

W zeszłym roku Franciszek za pośrednictwem prezydenta Korei Południowej otrzymał od Kim Dzong Una zaproszenie do Korei Północnej.

Po spotkaniu z Kimem amerykański prezydent ogłosił, że USA i Korea Płn. wznowią robocze negocjacje, które rozpoczną pracę w ciągu 2-3 tygodni. Trump zaznaczył, że tempo rokowań nie jest dla niego najważniejsze, lecz zależy mu na "wszechstronnej, dobrej umowie" z KRLD. Zaznaczył jednocześnie, że amerykańskie sankcje przeciw Pjongjangowi pozostaną w mocy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież pozdrowił Trumpa i Kim Dzong Una. "To dobry przykład kultury spotkania".
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.