Papież: prawdziwa misja to przyciąganie do Chrystusa

Papież: prawdziwa misja to przyciąganie do Chrystusa
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / jp

- Jezus przyszedł po to, aby zniwelować dystans między człowiekiem a Bogiem - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie w święto Chrztu Pańskiego.

Dodał, że "plan Ojca" realizuje się "na drodze posłuszeństwa i solidarności z kruchym i grzesznym człowiekiem, drogą pokory i pełnej bliskości Boga wobec swoich dzieci".

>> Przeczytaj pełny tekst dokumentacji <<

Franciszek wskazał, że "misyjny styl uczniów Chrystusa" polega na tym, by "głosić Ewangelię z łagodnością i stanowczością, bez arogancji czy narzucania".

- Prawdziwa misja nigdy nie jest prozelityzmem, ale przyciąganiem do Chrystusa, począwszy od silnego zjednoczenia z Nim na modlitwie, adoracji i konkretnej miłości, która jest służbą Jezusowi obecnemu w najmniejszym z naszych braci. Na wzór Jezusa dobrego i miłosiernego pasterza i ożywiani Jego łaską jesteśmy wezwani, by uczynić nasze życie radosnym świadectwem, które oświetla drogę, które przynosi nadzieję i miłość - stwierdził papież.

Zauważył, że obchodzone dziś święto Chrztu Pańskiego "pozwala nam odkryć na nowo dar i piękno bycia ludem ochrzczonych, to znaczy grzeszników zbawionych przez łaskę Chrystusa, rzeczywiście włączonych, za sprawą Ducha Świętego, w synowską relację Jezusa z Ojcem, przyjętych na łono matki Kościoła, którzy stali się z zdolni do braterstwa, które nie zna granic i przeszkód".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: prawdziwa misja to przyciąganie do Chrystusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.