Papież przypomina Matkę Cabrini, opiekunkę włoskich migrantów

Papież przypomina Matkę Cabrini, opiekunkę włoskich migrantów
(fot. wikimedia commons)
Logo źródła: Radio Watykańskie / kw

Wielkie migracje naszych czasów wymagają towarzyszenia, odznaczającego się miłością i mądrością - napisał Franciszek z okazji setnej rocznicy śmierci św. Franciszki Ksawery Cabrini.

Ta włoska zakonnica założyła zgromadzenie Sióstr Świętego Serca Jezusa. Jego szczególną misją była pomoc migrantom przybywającym do Stanów Zjednoczonych.

DEON.PL POLECA"W związku z epokowymi przemieszczeniami ludności i napięciami, które nieuchronnie temu towarzyszą, matka Cabrini staje się dziś postacią szczególnie aktualną" - napisał Ojciec Święty.

Papież przypomniał, że w życiu św. Franciszki miłość do Serca Pana Jezusa przekładała się na gorliwość ewangelizacyjną, która prowadziła ją na te obszary ludzkiego życia, które dziś nazwalibyśmy peryferiami historii. Kiedy na przykład w Nowym Orleanie doszło do okrutnych linczów włoskich migrantów, po tym jak oskarżono ich o zabicie szefa lokalnej policji, Matka Cabrini postanowiła otworzyć dom swego zgromadzenia w najbardziej zniesławionej włoskiej dzielnicy miasta.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulf Ekman, Birgitta Ekman

Szukajcie, a znajdziecie.

Ulf i Birgitta Ekman - małżeństwo znane w całym chrześcijańskim świecie, od wielu lat zaangażowanie w głoszenie Dobrej Nowiny. W 2014 roku, wówczas jeszcze jako charyzmatyczni liderzy szwedzkiego wolnego Kościoła Livets Ord,...

Skomentuj artykuł

Papież przypomina Matkę Cabrini, opiekunkę włoskich migrantów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.