Papież sfinansował zakup leków dla 4 tys. dzieci

Papież sfinansował zakup leków dla 4 tys. dzieci
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / mh

Papież Franciszek sfinansował zakup środków opieki medycznej dla ok. czterech tysięcy dzieci syryjskich w Libanie. - Projekt realizuje Papieska Rada "Cor Unum" wspólnie z dziecięcym szpitalem "Bambino Gesu" w Rzymie - powiedział w wywiadzie dla watykańskiego dziennika "L’Osservatore Romano" z 10 grudnia stojący na czele Papieskiej Rady kard. Robert Sarah.

"Środki przekazane przez papieża starczą na opiekę medyczną nad 3-4 tysiącami dzieci" - zapewnił kard. Sarah. Prowadzony przez Watykan szpital dziecięcy wyśle lekarzy i personel specjalistyczny, który przygotuje ruchome kliniki w Libanie. Sprawą logistyki zajmie się miejscowa Caritas. Według informacji kardynała dzieci stanowią ponad 50 procent syryjskich uchodźców w Libanie. Z danych ONZ-owskiego wysokiego komisarza ds. uchodźców UNHCR, w samym tylko Libanie przebywa obecnie ponad 700 tysięcy uchodźców syryjskich.

Kard. Sarah podkreślił, że od początku konfliktu syryjskiego katolickie organizacje charytatywne udzieliły pomocy humanitarnej na ogólną sumę 78 milionów dolarów. Pieniądze zostały przeznaczone na pomoc ludziom w całym kraju, a także uchodźcom syryjskim w krajach sąsiedzkich.

Obecnie w Syrii działają 62 instytucje katolickie - poinformował przewodniczący Papieskiej Rady “Cor Unum". Jednocześnie wyraził nadzieję, że planowana na 22 stycznia przeszłego roku w Genewie międzynarodowa konferencja w sprawie Syrii stworzy warunki dla przyszłości chrześcijan oraz innych mniejszości religijnych w tym kraju. Zaapelował też, aby została zapewniona terytorialna integralność Syrii. Przed kilkoma dniami kard. Sarah spotkał się w Libanie z uchodźcami syryjskimi i uczestniczył w synodzie Kościoła maronickiego.

Papież sfinansował zakup leków dla 4 tys. dzieci - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież sfinansował zakup leków dla 4 tys. dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.