Papież spotka się 12 lutego z patriarchą Cyrylem

Papież spotka się 12 lutego z patriarchą Cyrylem
(fot. Grzegorz Gałazka/galazka.deon.pl)
4 lata temu
KAI / psd

Papież Franciszek spotka się z patriarchą moskiewskim i Całej Rusi Cyrylem. Do tej historycznej rozmowy dojdzie 12 lutego na lotnisku w Hawanie. Ojciec Święty zatrzyma się tam w drodze do Meksyku.

W spotkaniu wezmą udział także: przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego metropolita Hilarion i przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności chrześcijan kard. Kurt Koch oraz tłumacze. Językami rozmowy, na którą przewidziano około dwóch godzin, będą hiszpański i rosyjski.

Na lotnisku obecny będzie także prezydent Kuby, Raúl Castro.

Przygotowywane od dawna spotkanie zakończy się podpisaniem wspólnego oświadczenia - głosi ogłoszony dziś wspólny komunikat Stolicy Apostolskiej i Patriarchatu Moskiewskiego.

Oto jego treść:

Stolica Apostolska i Patriarchat Moskiewski z radością informują, że dzięki łasce Bożej, Papież Franciszek i Jego Świątobliwość Patriarcha Moskwy i Całej Rusi Cyryl, spotkają się 12 lutego br. Spotkanie odbędzie się na Kubie, gdzie papież zatrzyma się podczas swojej podróży do Meksyku i gdzie patriarcha będzie odbywał wizytę oficjalną. W jej trakcie przewidziano rozmowę osobistą na międzynarodowym lotnisku José Martí w Hawanie, a zakończy się ona podpisaniem wspólnej deklaracji.

To spotkanie zwierzchników Kościoła katolickiego i Cerkwi rosyjskiej było przygotowane od dawna i będzie pierwszym w historii. Będzie ono stanowiło ważny etap w stosunkach między obydwoma Kościołami. Stolica Apostolska i Patriarchat Moskiewski mają nadzieję, że będzie to także znakiem nadziei dla wszystkich ludzi dobrej woli. Zachęcają oni wszystkich chrześcijan, aby modlili się żarliwie, aby Bóg pobłogosławił to spotkanie i aby przyniosło ono dobre owoce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież spotka się 12 lutego z patriarchą Cyrylem
Komentarze (1)
.A
. Anakin
5 lutego 2016, 13:00
Przecież ze zwierzchnikiem Franciszek już się spotkał i to dwa razy. Po co się ma spotykać teraz z dyrektorem wykonawczym Putina?

Skomentuj artykuł

Papież spotka się 12 lutego z patriarchą Cyrylem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.