Papież spotkał się z premierem Czech. Rozmawiali o Ukrainie

Papież spotkał się z premierem Czech. Rozmawiali o Ukrainie
Papież Franciszek. Fot. ETTORE FERRARI / EPA / PAP
PAP / mł

Wojna na Ukrainie, a zwłaszcza sytuacja humanitarna i przyjmowanie uchodźców z tego kraju, były tematami rozmów premiera Czech Petra Fiali w czwartek w Watykanie, gdzie został przyjęty przez papieża Franciszka. Szef czeskiego rządu wręczył papieżowi tkaninę z haftem wykonanym przez kobiety z Czech i Ukrainy, ze wstążeczkami w kolorach flag obu krajów.

Fiala otrzymał od Franciszka między innymi małą płaskorzeźbę przedstawiającą wizerunek Świętego Marcina, który chroni ubogiego połą swojego płaszcza. Premier rozmawiał także z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem i sekretarzem do spraw stosunków z państwami, czyli szefem watykańskiej dyplomacji, arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem.

Watykan poinformował w komunikacie, że podczas rozmów Fiali w Sekretariacie Stanu poruszono też kwestię wpływu wojny na Ukrainie w wymiarze regionalnym i międzynarodowym.

W piątek papież przyjmie na audiencji przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen.

DEON.PL POLECA

PAP / mł 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Papież spotkał się z premierem Czech. Rozmawiali o Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.