Papież spotkał się z prezydentem Konga

Zobacz galerię
Papież spotkał się z prezydentem Konga
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / mm

Sytuacja w Afryce środkowej była jednym z tematów poruszonych podczas watykańskich rozmów prezydenta Republiki Konga (Brazaville), Denisa Sassou N’Guesso.

Został on przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka, a następnie spotkał się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej, abp Pietro Parolinem.

Jak informuje Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podczas rozmów wyrażono zadowolenie z dobrego stanu relacji wzajemnych oraz wkładu Kościoła katolickiego w życie społeczne kraju, zwłaszcza w dziedzinie edukacji i pomocy społecznej.

Mówiono także o kwestiach będących przedmiotem zainteresowania obydwu stron i wyrażono wolę dalszego umocnienia wzajemnej współpracy. Ponadto dokonano przeglądu różnych kwestii będących przedmiotem zainteresowania Afryki środkowej, w tym dotyczących problemów humanitarnych.

Szczególną uwagę zwrócono na pomoc dla uchodźców i osób wysiedlonych, a także bezpieczeństwa w tym regionie Czarnego Lądu, "także w nawiązaniu do narastania napięć związanych z fundamentalizmami" - czytamy w watykańskim komunikacie.

DEON.PL POLECA

 

Połowa z 4,1 mln mieszkańców Republiki Konga należy do Kościoła katolickiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież spotkał się z prezydentem Konga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.