Papież: strzeżcie życia, także tego zagrożonego

Papież: strzeżcie życia, także tego zagrożonego
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
5 lat temu
KAI / ml

O konieczności strzeżenia życia, również tego zagrożonego i przed urodzeniem przypomniał Franciszek uczestnikom konferencji "Strzec życia: hospicjum noworodkowe jako odpowiedź naukowa, etyczna i ludzka na diagnostykę prenatalną".

Odbywa się ona 25 maja w rzymskiej klinice im. Agostino Gemellego z inicjatywy Centrum ds. Zdrowia Matki i Dziecka, Szkoły Specjalizacji Ginekologicznej i Położniczej, Ośrodka ds. Życia oraz Fundacji "Serce w Kropelce" w związku z trwającym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia.
W orędziu na ręce bp. Claudio Giuliodoriego, naczelnego asystenta kościelnego Uniwersytetu Katolickiego Najświętszego Serca (Sacro Cuore), którego częścią jest wspomniana klinika, sekretarz stanu kard. Pietro Parolin zapewnił, że Ojciec Święty gorąco pozdrawia uczestników tego spotkania, życząc im stawiania sobie coraz nowszych celów w służbie osoby i postępu wiedzy lekarskiej. Zwrócił przy tym uwagę, że winno to następować "odnosząc się stale do odwiecznych wartości ludzkich i chrześcijańskich, szukając odpowiedzi w najwyższym stopniu i z największą miłością, na problem, jakim jest sytuacja dziecka z poważnymi patologiami, propagując pojmowanie nauki jako tej, która służy i nie wybiera".
Wyrażając wielkie zadowolenie z tego, co dotychczas wykwalifikowany personel tej kliniki zdołał osiągnąć, papież wezwał jednocześnie "do codziennego angażowania się w działanie na rzecz projektu Bożego, jakim jest życie, strzegąc go odważnie i z miłością, w duchu bliskości, zachowując przy tym dystans do kultury odrzucenia, która proponuje jedynie drogi śmierci, myśląc o usunięciu cierpienia, likwidując cierpiących".
Ojciec Święty prosi też o modlitwę w intencji swej posługi Piotrowej za wstawiennictwem Maryi Panny, przesyłając serdeczne pozdrowienia biskupowi, wszystkim organizatorom i uczestnikom tego wydarzeni oraz udzielając im błogosławieństwa apostolskiego.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: strzeżcie życia, także tego zagrożonego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.