Papież w 70. rocznicę masakry na Wołyniu

Zobacz galerię
Papież w 70. rocznicę masakry na Wołyniu
KAI/ ad

O "głębokie pojednanie" i pokojową przyszłość dl Polaków i Ukraińców zaapelował papież Franciszek po modlitwie Anioł Pański, jaką odmówił w Castel Gandolfo.

W 70. rocznicę "masakry na Wołyniu" podkreślił, że czyny te, z czasów II wojny światowej, "wywołane ideologią nacjonalistyczną", "spowodowały dziesiątki tysięcy ofiar śmiertelnych i zadały ranę braterstwu dwóch narodów, polskiego i ukraińskiego".

Zobacz Papieskie rozważanie tutaj

Łączę się w modlitwie z biskupami i wiernymi Kościoła w Ukrainie, zgromadzonymi w katedrze w Łucku na Mszy św. żałobnej z okazji 70. rocznicy masakry na Wołyniu.

Akty te wywołane ideologią nacjonalistyczną w czasie II wojny światowej, spowodowały dziesiątki tysięcy ofiar śmiertelnych i zadały ranę braterstwu dwóch narodów, polskiego i ukraińskiego.

DEON.PL POLECA

 

Wraz z pasterzami Kościoła na Ukrainie i w Polsce powierzam Bożemu miłosierdziu dusze tych ofiar, a dla obydwóch narodów proszę o łaskę głębokiego pojednania i pokojowej przyszłości w nadziei i szczerej współpracy na rzecz wspólnego budowania jednego Królestwa Bożego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież w 70. rocznicę masakry na Wołyniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.