Papież w przesłaniu na szczególne święto Maryi: chrześcijanin nigdy nie może być pesymistą!

Papież w przesłaniu na szczególne święto Maryi: chrześcijanin nigdy nie może być pesymistą!
(fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
KAI/ mp

Chrześcijanin nigdy nie może być pesymistą - powiedział papież w przesłaniu wideo na obchody ku czci Matki Bożej z Aparecidy, patronki Brazylii, odbywające się w ramach Roku Maryjnego z okazji 300. rocznicy znalezienia figurki Matki Bożej, czczonej w sanktuarium w Aparecidzie.

Franciszek przypomniał, że w czasie swego pobytu w Aparecidzie w 2013 r. zawierzył swój pontyfikat Matce Bożej. Wyraził też wówczas pragnienie ponownego przyjazdu w roku jubileuszowym.
- Ale życie papieża nie jest proste. Dlatego postanowiłem mianować kard. Giovanniego Battistę Re papieskim delegatem na uroczystości 12 października. Powierzyłem mu misję zapewniania w ten sposób obecności papieża wśród was - powiedział Ojciec Święty.
"Nie mogąc być obecny fizycznie", Franciszek tą drogą przekazał "proste słowa" jako "braterski uścisk w tej świątecznej chwili". Przypomniał swe słowa z 2013 r. o tym, że w Aparecidzie "uczymy się zachowywać nadzieję, dać się zaskoczyć Bogu i żyć w radości". 
Podkreślił, że nadzieja jest cnotą, która powinna przenikać serca wierzących, szczególnie wtedy, gdy zwątpienie prowadzi nas do zniechęcenia.
- Nie dajcie się zwyciężyć rozpaczy! Ufajcie Bogu, ufajcie wstawiennictwu naszej Matki z Aparecidy - zaapelował papież, wskazując że "w każdym sercu czczącym Maryję możemy dotknąć nadziei, która ukonkretnia się w doświadczeniu duchowości, wielkoduszności, solidarności, w wytrwałości, braterstwie, radości" - wartościach, które zakorzenione są w wierze chrześcijańskiej.
Papież zapewnił, że Matka Boża zachęca nas do zaufania Bogu, który stworzył nas z nieskończonej miłości i "nas zawsze zaskakuje". Wezwał, by jubileuszowa "radość promieniująca z serc dotarła do każdego krańca Brazylii, a szczególnie na peryferie geograficzne, społeczne i egzystencjalne, tęskniące za kroplą nadziei". 
- Niech prosty uśmiech Maryi, który możemy dostrzec na jej wizerunku będzie źródłem uśmiechu każdego z nas w obliczu życiowych trudności. Chrześcijanin nigdy nie może być pesymistą! - podkreślił Ojciec Święty.
Podziękował Brazylijczykom za modlitwy w jego intencji i zapewnił o swej modlitwie za nich. Wskazał, że "razem tworzymy Kościół, lud Boży".
- Za każdym razem, gdy współpracujemy, nawet jeśli w sposób prosty i dyskretny, w głoszeniu Ewangelii, stajemy się, jak Maryja, prawdziwymi uczniami-misjonarzami. A dziś Brazylia potrzebuje mężczyzn i kobiet pełnych nadziei i mocnych w wierze, którzy będą świadkami tego, że miłość, ukazywana w solidarności i dzieleniu się, jest silniejsza i jaśniejsza niż ciemności egoizmu i zepsucia - powiedział Franciszek.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież w przesłaniu na szczególne święto Maryi: chrześcijanin nigdy nie może być pesymistą!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.