Papież wyraził poparcie dla dziennikarzy zagrożonych zwolnieniami

Papież wyraził poparcie dla dziennikarzy zagrożonych zwolnieniami
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / sz

Pozdrawiając podczas dzisiejszej audiencji pielgrzymów włoskich Franciszek wyraził szczególną troskę o los zwalnianych pracowników stacji Sky Italia.

- Szczególną myśl kieruję ku pracownikom «Sky Italia» i życzę, aby ich sytuacja pracownicza mogła szybko znaleźć rozwiązanie, z poszanowaniem praw wszystkich, a zwłaszcza rodzin - powiedział Franciszek. "Praca daje nam godność, a odpowiedzialni za losy narodów, przywódcy są zobowiązani do czynienia wszystkiego, co w ich mocy, aby każdy mężczyzna i każda kobieta mogli pracować, i w ten sposób mogli chodzić z podniesionym czołem, patrzeć innym prosto w oczy, posiadając godność. Kto z powodu manipulacji ekonomicznych, nie do końca jasnych układów, zamyka fabryki, likwiduje miejsca pracy, odbierając ludziom możliwość zatrudnienia , popełnia niezwykle ciężki grzech" - stwierdził Ojciec Święty.

Zapowiedziana na początku lutego reorganizacja należącej do korporacji Ruperta Murdocha Sky Italia przewiduje zwolnienie 194 pracowników w tym 13 dziennikarzy, a przeniesienie 378 (w tym 102 dziennikarzy). Decyzja ta spotkała się z protestami, tym bardziej, że oznaczałoby to, że w Rzymie z obecnych 669 pracowników pozostałoby jedynie 181.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież wyraził poparcie dla dziennikarzy zagrożonych zwolnieniami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.