Papież wzywa do większej obecności w mediach

Papież wzywa do większej obecności w mediach
(fot. CTV)
Logo źródła: Radio Watykańskie PAP / CTV/ psd

Papież Franciszek zwrócił w sobotę uwagę duchownych na potrzebę "większej obecności Kościoła w świecie środków przekazu" , aby w ten sposób móc lepiej rozumieć "oczekiwania, wątpliwości i nadzieje" współczesnych.

Papież wypowiadał się podczas audiencji dla uczestników zgromadzenia Papieskiej Rady do spraw Komunikacji Społecznej.

DEON.PL POLECAZachęcił zebranych do szerszego korzystania z nowych technologii medialnych, ale jednocześnie podkreślił, że ważna jest treść przekazu nie zaś "uzyskanie nowoczesnych technologii, chociaż są one potrzebne do aktualnej i znaczącej obecności Kościoła".

Na wstępie spotkania zaznaczył, że "środki przekazu stopniowo stały się dla wielu ich zwykłym środowiskiem, siecią, za której pomocą ludzie się komunikują i rozszerzają horyzont swych kontaktów i więzi".

Jednocześnie ostrzegł przed "ograniczeniami i szkodliwymi aspektami tego środowiska".

 

Więcej »

Franciszek zachęcał duchownych do udziału w dialogu ze współczesnymi mężczyznami i kobietami, aby w ten sposób postarać się lepiej zrozumieć ich "oczekiwania, wątpliwości i nadzieje".

"W erze obecnej, erze globalizacji, jesteśmy świadkami coraz większej dezorientacji i samotności; utrudnia to nawiązywanie głębszych więzi" - powiedział Franciszek.

"Trzeba więc umieć prowadzić dialog" - podkreślił papież i dodał: "Nasza obecność powinna polegać na słuchaniu, prowadzeniu dialogu i zachęcaniu".

Nie jest to "problem o charakterze głównie technologicznym" - powtórzył Franciszek. "Trzeba bowiem zadać sobie pytanie: czy potrafimy, również na tym polu, głosić Chrystusa?", "rozgrzać serca" współczesnych ludzi - zakończył papież.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież wzywa do większej obecności w mediach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.