Papież zaapelował o pokój w Ziemi Świętej, na Ukrainie i położenie kresu przemocy wobec kobiet

Papież zaapelował o pokój w Ziemi Świętej, na Ukrainie i położenie kresu przemocy wobec kobiet
fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
KAI

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty wezwał do położenia kresu przemocy w Ziemi Świętej oraz wojny na Ukrainie, a także przemocy wobec kobiet.

Drodzy bracia i siostry! Z niepokojem śledzę wzrost przemocy i starć, jakie od wielu miesięcy mają miejsce w Państwie Palestyńskim i Izraelu. W ubiegłą środę w wyniku dwóch nikczemnych ataków w Jerozolimie, w wyniku których wiele osób odniosło obrażenia, zginął izraelski chłopiec, a tego samego dnia podczas starć zbrojnych w Nablusie zginął chłopiec palestyński. Przemoc zabija przyszłość, rujnując życie najmłodszych i osłabiając nadzieje na pokój. Módlmy się za tych młodych ludzi, którzy zginęli, za ich rodziny, a w szczególności za ich matki. Wyrażam pragnienie, aby władzo Izraela i Palestyny leżało bardziej na sercu poszukiwanie dialogu poprzez budowanie wzajemnego zaufania, bez którego nigdy nie będzie pokojowego rozwiązania w Ziemi Świętej

Pozdrawiam uczestników marszu, który odbył się dziś rano, aby potępić przemoc seksualną wobec kobiet. Niestety jest to rzeczywistość powszechna i wszędzie rozpowszechniona. Jest ona jest również używana jako broń wojenna. Niestrudzenie mówmy „nie” wojnie i przemocy, a „tak” dialogowi jak i pokojowi, szczególnie dla udręczonego narodu ukraińskiego. Wczoraj upamiętnialiśmy tragedię „Hołodomoru”.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież zaapelował o pokój w Ziemi Świętej, na Ukrainie i położenie kresu przemocy wobec kobiet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.