Papież zachęca duszpasterzy do wolności ducha

Papież zachęca duszpasterzy do wolności ducha
fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI
KAI

Papieża odwiedzili dziś księża archidiecezji Barcelony zajmujący się duszpasterstwem młodych. Ojciec Święty zachęcał ich do podejmowania starań o braterstwo we wszystkich środowiskach społecznych, ucząc się i nauczając przyjmowania oraz pracowania z wszystkimi. Wręczył im także specjalny list.

Papież przestrzegł księży w podarowanym tekście przed zamknięciem się we własnej wspólnocie lub ograniczeniem się do swoich obowiązków. Wezwał do posiadania ducha wolnego, pozostającego w zdrowej obojętności. Przypomniał także o tym, że doświadczenie apostoła ma podwójny aspekt, osobisty i wspólnotowy. „Zostaliśmy, owszem, powołani indywidualnie, ale zawsze po to, by być częścią większej grupy, by iść razem, słuchając, zanim coś powiemy, by umieć zająć właściwe miejsce, także w środku i z tyłu, nie tylko z przodu” – napisał Franciszek.

Jak zaznaczył Papież, „Jezus wzywa nas z naszego ubóstwa i kruchości, a my powinniśmy odpowiedzieć na to wezwanie nieustannym nawróceniem. Oznacza ono odrzucenie karierowiczostwa, podwójnego życia, poszukiwania światowych satysfakcji oraz przyjęcie krzyża, środków Kościoła: sakramentów, życia modlitewnego, ascezy itp.”. Ojciec Święty dodał, że ciągłe nawrócenie oznacza też „bycie zdolnym do miłosierdzia – właśnie dlatego, że zostajemy dotknięci miłosierdziem Pana – oraz okazywanie tego miłosierdzia nie poprzez udzielanie lekcji, lecz przez świadectwo doświadczenia bliskości z Bogiem”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież zachęca duszpasterzy do wolności ducha
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.