Papież zachęcił do rozwijania dialogu między katolikami a wyznawcami judaizmu

Papież zachęcił do rozwijania dialogu między katolikami a wyznawcami judaizmu
(fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)
4 miesiące temu
KAI / ml

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty pozdrowił obradujących w Rzymie członków Międzynarodowego Katolicko-Żydowski Komitetu Łączności.

Publikujemy wypowiedź Franciszka:

Drodzy przyjaciele,

Serdecznie witam i dziękuję za wszystko, co czynicie. Wasze zebranie przypomina poniekąd zgromadzenie ogólne wszystkich osób zaangażowanych w dialog żydowsko-katolicki. Jestem wdzięczny Międzynarodowemu Żydowskiemu Komitetowi ds. Konsultacji Międzyreligijnych (IJCIC), Komisji ds. Relacji Religijnych z Judaizmem i Konferencji Episkopatu Włoch, za umożliwienie tego dwudziestego czwartego spotkania waszej komisji.

Od czasu ogłoszenia Nostra Aetate do tej pory dialog żydowsko-katolicki przyniósł dobre owoce. Łączy nas bogate dziedzictwo duchowe, które może i musi być coraz bardziej szanowane i doceniane. Jednocześnie wzrastamy we wzajemnym zrozumieniu, braterstwie i wspólnym zaangażowaniu w imieniu innych. Pod tym względem wasze spotkanie ma na celu pomoc w rozwijaniu punktów zbieżności i promowaniu większego stopnia współpracy. Dobrze jest również, że podejmujecie problemy aktualne, takie jak nasze podejście do uchodźców oraz to, jak najlepiej im pomóc, walkę z niepokojącym nawrotem antysemityzmu i troskę o prześladowania chrześcijan w różnych częściach świata. Nie mówiąc już o stanie dialogu żydowsko-katolickiego we Włoszech i w Izraelu oraz o jego szerszych perspektywach.

Zapewniam was o moim poparciu, ponieważ dialog jest sposobem na lepsze zrozumienie siebie i współpracę w budowaniu klimatu nie tylko tolerancji, ale także szacunku między religiami. Naszą siłą jest łagodna moc spotkania, a nie ekstremizm pojawiający się dzisiaj w pewnych kręgach, co prowadzi jedynie do konfliktu. Nigdy nie błądzimy, szukając. Pismo Święte wskazuje, że "W sercu knujących zło - podstęp, u doradzających pokój - radość" (Prz 12,20). Modlę się, aby wasze zebranie było spotkaniem w pokoju i dla pokoju. Niech błogosławieństwo Najwyższego będzie z wami, zapewni nieustępliwość łagodności i odwagę cierpliwości. Shalom!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież zachęcił do rozwijania dialogu między katolikami a wyznawcami judaizmu
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Papież zachęcił do rozwijania dialogu między katolikami a wyznawcami judaizmu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.