Papież zatelefonował do zwierzchnika Kościoła koptyjskiego

Papież zatelefonował do zwierzchnika Kościoła koptyjskiego
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / sz

Franciszek postanowił osobiście wyrazić swoje współczucie i solidarność z Koptyjskim Kościołem Ortodoksyjnym po wczorajszym zamachu w kościele św. Piotra i Pawła, należącym do kompleksu kairskiej katedry św. Marka.

Papież zatelefonował do patriarchy tego Kościoła, Tawadrosa (Teodora) II - poinformował rzecznik Stolicy Apostolskiej, Greg Burke.

DEON.PL POLECA

 

 

Ojciec Święty zapewnił o swojej solidarności z ofiarami, ich rodzinami, wiernymi a przede wszystkim kobietami i dziećmi - najliczniejszymi wśród poszkodowanych. Wyraził swe poruszenie zdjęciami jakie pojawiły się po zamachu. Natomiast patriarcha Tawadros podziękował papieżowi za modlitwy i przypomniał o "ekumenizmie krwi".

Franciszek odpowiedział: "Jesteśmy zjednoczeni we krwi naszych męczenników". Dodał, że będzie się modlił za wspólnotę koptyjską dziś wieczorem podczas Mszy św. z okazji święta Matki Bożej z Guadalupe. Z kolei patriarcha podziękował papieżowi Franciszkowi za jego solidarność w tej chwili, prosząc o modlitwę w intencji egipskich chrześcijan oraz pokoju w swej ojczyźnie. Obiecał także, że przekaże papieskie wyrazy współczucia swoim wiernym.

Już wczoraj po modlitwie "Anioł Pański" Ojciec Święty wezwał do modlitwy za ofiary "straszliwych ataków terrorystycznych, które w minionych godzinach miały miejsce w różnych krajach", wymieniając w tym kontekście Egipt.

W wyniku wczorajszego zamachu terrorystycznego do jakiego doszło w koptyjskim kościele św. Piotra i Pawła, który należy do kompleksu kairskiej katedry św. Marka zginęło 25 osób a 49 zostało rannych.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież zatelefonował do zwierzchnika Kościoła koptyjskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.