Papież zmuszony do rezygnacji z podróży do Sudanu Płd.

Papież zmuszony do rezygnacji z podróży do Sudanu Płd.
(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)
PAP / pk

Papież Franciszek został zmuszony z powodów bezpieczeństwa do rezygnacji z planów podróży do Sudanu Południowego - podał w poniedziałek dziennik "Il Messaggero" na swojej stronie internetowej. O planach takiej pielgrzymki papież mówił w lutym.

Franciszek ujawnił wówczas, podczas wizyty w kościele anglikańskim w Rzymie, że do cierpiącego z powodu klęski głodu i pogrążonego w wewnętrznym konflikcie Sudanu Południowego mógłby pojechać z anglikańskim arcybiskupem Canterbury, Justinem Welbym. Celem wizyty miało być wsparcie ludności.

W tych dniach, po kilku miesiącach przygotowań, w Watykanie zdecydowano jednak,że taka wizyta byłaby zbyt ryzykowna, ponieważ brakuje podstawowych gwarancji bezpieczeństwa. Na miejscu - zaznacza dziennik - była watykańska delegacja.

Klęska głodu w Sudanie Południowym. Dowiedz się, jak możesz pomóc >>

DEON.PL POLECA

Jak podkreślono, Franciszek z trudem i smutkiem przyjął do wiadomości, że projekt podróży jest niemożliwy do zrealizowania z powodu wznowienia walk oraz eskalacji przemocy i masowych rzezi.

Gazeta pisze, że arcybiskup stolicy kraju, Dżuby, Paolino Lukudu Loro wciąż wierzy, że dojdzie do wizyty w kraju, gdzie są 4 miliony katolików, jedna trzecia całej ludności.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież zmuszony do rezygnacji z podróży do Sudanu Płd.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.