Peruwiańskie media: papieska wizyta udana dzięki głębokiej religijności narodu

Peruwiańskie media: papieska wizyta udana dzięki głębokiej religijności narodu
(fot. PAP/EPA/LUCA ZENARO)
3 lata temu
KAI / sz

Peruwiańskie media szeroko komentują wizytę papieża w ich kraju, wskazując, że jest ona udana dzięki głębokiej religijności narodu. Dziennik “La Republica" twierdzi, że mieszkańcy Peru lepiej ugościli Franciszka niż obywatele Chile, gdzie wcześniej pielgrzymował Ojciec Święty.

 

Wprawdzie komentatorzy gazety twierdzą, że katolickość w ich kraju to głównie religijność ludowa, ale dystansują się od oceny “wiary ludzi, jako osobistego aktu woli każdej osoby". Wskazują jednak, że powszechność katolików w Peru pomogła dobrze zorganizować papieską pielgrzymkę, a Franciszek został bardzo dobrze przyjęty w każdym z odwiedzanych miejsc tego kraju.

“La Republica" wskazuje, że Peru, podobnie jak Chile, jest krajem o złożonej sytuacji politycznej. Wydawany w Limie dziennik zauważa jednak, że papież podczas kończącej się w niedzielę pielgrzymki nie unikał trudnych tematów, jak np. sytuacja ludów indiańskich. Gazeta przypomniała, że Franciszek zaapelował o stosowanie dialogu jako narzędzia do rozwiązywania problemów.

Papież dotarł do Peru z Chile 19 stycznia. Pierwszego dnia spotkał się m.in. z przedstawicielami plemion indiańskich Ameryki Południowej w Puerto Maldonado. Ostatnim wydarzeniem wizyty w Peru będzie sprawowana przez Franciszka Msza św. w bazie wojskowej “Las Palmas".

Odbędzie się ona w niedzielę w godzinach popołudniowych miejscowego czasu. Szacuje się, że weźmie w niej udział około 1 mln osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis
25,94 zł
39,90 zł

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Peruwiańskie media: papieska wizyta udana dzięki głębokiej religijności narodu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.