Pierwsza rzecz, którą zrobił papież po powrocie z rekolekcji

Pierwsza rzecz, którą zrobił papież po powrocie z rekolekcji
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
twitter.com / PAP / KAI / kw

Papież Franciszek powrócił z rekolekcji wielkopostnych, które od niedzieli odbywał wraz ze swymi najbliższymi współpracownikami z Kurii Rzymskiej.

Jak poinformowali dziennikarze obecni w Watykanie, pierwszą rzeczą, którą Ojciec Święty zrobił po powrocie, było odprawienie Mszy świętej w intencji Syrii, po której papież przekazał 100 tysięcy euro na rzecz ubogich w Aleppo.

"Rano papież odprawił w Ariccii mszę w intencji Syrii i wysłał 100 tysięcy euro ubogim z Aleppo, także dzięki wkładowi Kurii Rzymskiej" - poinformowała wicedyrektor biura prasowego Watykanu Paloma Ovejero.

Wyjaśniła, że pomoc finansowa zostanie przekazana przez urząd papieskiego jałmużnika arcybiskupa Konrada Krajewskiego za pośrednictwem franciszkanów z Ziemi Świętej.

Prowadzący rekolekcje dla papieża i Kurii Rzymskiej włoski franciszkanin Giulio Michelini zapowiadał wcześniej, że jednym z ich tematów będzie wojna w Syrii.

Odczytane zostały między innymi fragmenty książki jego współbrata, proboszcza z Aleppo ojca Ibrahima Alsabagha "Chwila przed świtem". "To kronika wojny i nadziei z Aleppo" - podkreślił zakonnik w wywiadzie.

Media informowały następnie, że na wiadomość o tym ojciec Alsabagh wysłał e-maila do domu kościelnego Divin Maestro w Ariccii, w którym do piątku przebywał papież z kardynałami. W liście tym opisał sytuację w Aleppo. Opowiedział o trwających walkach, kolejnych ofiarach i rannych oraz o braku wody od ponad 60 dni.

>>papieskie rekolekcje: Judasz odsłania, jacy jesteśmy

Pierwsza rzecz, którą zrobił papież po powrocie z rekolekcji - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pierwsza rzecz, którą zrobił papież po powrocie z rekolekcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.