"Politycy daleko od ludzi są zdeprawowani"

"Politycy daleko od ludzi są zdeprawowani"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Logo źródła: Radio Watykańskie PAP / CTV / mm

Papież Franciszek ostrzegł w czwartek włoskich polityków, że klasa rządząca, która oddala się od ludzi, deprawuje się. Te mocne słowa padły podczas mszy, jaką papież odprawił w bazylice świętego Piotra dla 500 włoskich parlamentarzystów i członków rządu.

Franciszek podkreślił w kazaniu, że jeśli politycy "zamykają się w swojej grupie, partii, wewnętrznych walkach i faktycznie porzucają swój lud" stają się osobami o "niewrażliwym sercu".

"Zamieniają się z grzeszników w ludzi zdeprawowanych"- dodał.

"Osobie zdemoralizowanej bardzo trudno jest zrobić krok wstecz. Grzesznik może odkupić swe winy i prosić o przebaczenie, ale zdeprawowani tkwią w swoim błędzie" - stwierdził papież.

Takiemu postępowaniu przeciwstawił postawę Jezusa, którego słowa - jak zauważył - są "podziwiane przez ludzi", a on sam pokazał, że należy iść do chorych i biednych.

We mszy w bazylice watykańskiej uczestniczyli przewodnicząca włoskiej Izby Deputowanych Laura Boldrini i szef Senatu Pietro Grasso, kilkuset parlamentarzystów i kilkoro ministrów z rządu Matteo Renziego. Szef rządu był nieobecny.

 

Więcej»

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Politycy daleko od ludzi są zdeprawowani"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.