Powstała kreskówka inspirowana papieską adhortacją

Powstała kreskówka inspirowana papieską adhortacją
(fot. shutterstock.com // World Meeting of Families 2018 / youtube.com)
KAI / kk

"Amoris Animation", animowany serial inspirowany papieską adhortacją "Amoris Laetitia", którego premiera odbyła się wczoraj w Irlandii, to jedna z propozycji przygotowań do Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.

Równolegle z kreskówką, zaprezentowano też serial telewizyjny inspirowany tym samym papieskim dokumentem.

Na animowany cykl "Amoris Animation", składa się sześć odcinków. Każdy z nich inspirowany jest nauczaniem zawartym w papieskiej adhortacji "Amoris Laetitia". Tematy poszczególnych animacji to: miłość w rodzinie, która ma moc przemieniania świata; wezwanie do bycia znakiem Bożego miłosierdzia; rodzina jako odzwierciedlenie Trójcy Świętej; miłość przewyższająca ludzkie niedoskonałości oraz wyzwania rodziny w "erze cyfrowej".

Autorem cyklu jest Kieran O’Brien, dyrektor agencji "Ministory" w Cadriffie, która specjalizuje się w cyfrowym storytellingu. Artysta jest autorem m.in serii animacji opartych na innym dokumencie papieża Franciszka: encyklice "Laudato Si".

Częścią serii "Amoris Animation" są też cztery kolejne odcinki, dedykowane dzieciom, które zostaną wyemitowane podczas sierpniowego spotkania rodzin. Sześć odcinków dedykowanych starszym widzom, można znaleźć na stronie: www.amoris.ie/animations

Równolegle z premierą animacji, w Irlandii zaprezentowano także serial telewizyjny, w którym komentatorzy z całego świata - duchowni i małżonkowie - podejmują refleksję nad "Amoris Laetitia" i nad życiem rodzinnym. W serialu występują m.in. kard. Luis Antonio Tagle, prymas Anglii abp Eamon Martin i mówca: Jeff Cavins. Serial dostępny jest na stronie: www.amoris.ie/tv, będzie też emitowany przez katolickie telewizje w różnych częściach świata, m.in. EWTN i Salt and Light.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Buttiglione Rocco, kard. Gerhard Ludwig Müller
20,94 zł
29,90 zł

Czytajmy razem adhortację Amoris Laetitia bez wzajemnych oskarżeń i podejrzeń, ze zmysłem wiary (sensus fidei), w świetle całej tradycji doktryny Kościoła i z gorliwą duszpasterską troską o wszystkich, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach małżeńskich...

Skomentuj artykuł

Powstała kreskówka inspirowana papieską adhortacją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.