Powstała kreskówka inspirowana papieską adhortacją

Powstała kreskówka inspirowana papieską adhortacją
(fot. shutterstock.com // World Meeting of Families 2018 / youtube.com)
KAI / kk

"Amoris Animation", animowany serial inspirowany papieską adhortacją "Amoris Laetitia", którego premiera odbyła się wczoraj w Irlandii, to jedna z propozycji przygotowań do Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.

Równolegle z kreskówką, zaprezentowano też serial telewizyjny inspirowany tym samym papieskim dokumentem.

Na animowany cykl "Amoris Animation", składa się sześć odcinków. Każdy z nich inspirowany jest nauczaniem zawartym w papieskiej adhortacji "Amoris Laetitia". Tematy poszczególnych animacji to: miłość w rodzinie, która ma moc przemieniania świata; wezwanie do bycia znakiem Bożego miłosierdzia; rodzina jako odzwierciedlenie Trójcy Świętej; miłość przewyższająca ludzkie niedoskonałości oraz wyzwania rodziny w "erze cyfrowej".

Autorem cyklu jest Kieran O’Brien, dyrektor agencji "Ministory" w Cadriffie, która specjalizuje się w cyfrowym storytellingu. Artysta jest autorem m.in serii animacji opartych na innym dokumencie papieża Franciszka: encyklice "Laudato Si".

DEON.PL POLECA

Częścią serii "Amoris Animation" są też cztery kolejne odcinki, dedykowane dzieciom, które zostaną wyemitowane podczas sierpniowego spotkania rodzin. Sześć odcinków dedykowanych starszym widzom, można znaleźć na stronie: www.amoris.ie/animations

Równolegle z premierą animacji, w Irlandii zaprezentowano także serial telewizyjny, w którym komentatorzy z całego świata - duchowni i małżonkowie - podejmują refleksję nad "Amoris Laetitia" i nad życiem rodzinnym. W serialu występują m.in. kard. Luis Antonio Tagle, prymas Anglii abp Eamon Martin i mówca: Jeff Cavins. Serial dostępny jest na stronie: www.amoris.ie/tv, będzie też emitowany przez katolickie telewizje w różnych częściach świata, m.in. EWTN i Salt and Light.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Buttiglione Rocco, kard. Gerhard Ludwig Müller

Czytajmy razem adhortację Amoris Laetitia bez wzajemnych oskarżeń i podejrzeń, ze zmysłem wiary (sensus fidei), w świetle całej tradycji doktryny Kościoła i z gorliwą duszpasterską troską o wszystkich, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach małżeńskich...

Skomentuj artykuł

Powstała kreskówka inspirowana papieską adhortacją
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.