Poznaj program papieskiej wizyty w Albanii

Poznaj program papieskiej wizyty w Albanii
(fot. EPA/ETTORE FERRARI)
7 lat temu
KAI / pk

Jedenaście godzin przebywać będzie 21 września w Albanii papież Franciszek. Program jego pierwszej europejskiej wizyty apostolskiej obejmie tylko stołeczną Tiranę.

Samolot z papieżem na pokładzie opuści rzymskie lotnisko Fiumicino o godz. 7.30. O 9.00 wyląduje on na lotnisku im. Matki Teresy w Tiranie. Ojca Świętego powita tam premier Edi Rama. Pół godziny później na placu przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się oficjalna ceremonia powitania. Po prywatnej rozmowie z prezydentem Bujarem Nishanim w Pałacu, Franciszek o 10.00 wygłosi przemówienie do przedstawicieli władz Albanii.

O 11.00 na placu Matki Teresy papież odprawi Mszę św., w czasie której wygłosi homilię, a na zakończenie liturgii odmówi z wiernymi modlitwę "Anioł Pański". Na 13.30 przewidziano spotkanie i obiad z biskupami Albanii w nuncjaturze apostolskiej.

O 16.00 na Uniwersytecie Katolickim Matki Bożej Dobrej Rady Franciszek spotka się ze zwierzchnikami innych religii i wyznań chrześcijańskich Albanii, zaś o 17.00 w katedrze będzie przewodniczył Nieszporom z udziałem kapłanów, osób konsekrowanych, seminarzystów i przedstawicieli świeckich ruchów kościelnych.

O 18.30 w kościele ośrodka Betania papież spotka się z dziećmi i przedstawicielami podopiecznych innych ośrodków charytatywnych.

O 19.45 odbędzie ceremonia pożegnania na lotnisku im. Matki Teresy. Samolot z papieżem na pokładzie odleci do Rzymu o 20.00. Jego przylot na lotnisko Ciampino spodziewany jest o 21.30.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Poznaj program papieskiej wizyty w Albanii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.