Poznaj przesłanie Franciszka do Polaków

Poznaj przesłanie Franciszka do Polaków
(fot. EPA/Alessandro di Meo)
KAI / drr

"Niech wasze serca będą otwarte na wszystkich potrzebujących, a ręce gotowe do niesienia im pomocy" - zachęcił Polaków papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Przeczytaj papieską katechezę >>

"Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Moi drodzy, "bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny" - oto nauczanie Chrystusa, które Kościół przekazuje jako wciąż aktualne. Niech wasze serca będą otwarte na wszystkich potrzebujących, a ręce gotowe do niesienia im pomocy. Niech was wspiera łaska i błogosławieństwo Boże".

Zobacz najlepsze zdjęcia z dzisiejszej audiencji ogólnej >>

Poznaj przesłanie Franciszka do Polaków - zdjęcie w treści artykułu

Papieską katechezę streścił po polsku ks. prał. Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Drodzy bracia i siostry,

Dzisiaj chciałbym podkreślić szczególny aspekt działania edukacyjnego matki Kościoła, jakim jest uczenie dzieł miłosierdzia.

Dobry wychowawca wskazuje na to, co istotne, co naprawdę się liczy, aby uczeń odnalazł sens i radość życia. Według Ewangelii zasadnicze jest miłosierdzie. Wyraźnie mówi o tym Jezus streszczając swoje nauczanie: "Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny" (Łk 6,36). Kościół będąc wierny temu nauczaniu może jedynie swoim dzieciom powtarzać to samo: "Bądźcie miłosierni", tak jak Bóg Ojciec i jak Jezus.

Matka Kościół, tak jak Jezus, słowem i przykładem uczy nas, by nakarmić i napoić głodnych i spragnionych, przyodziewać nagich, być blisko chorych, opuszczonych i umierających samotnie.

Nie wystarcza kochać tych, którzy nas kochają. Nie wystarcza czynić dobro tym, którzy nam dobrze czynią. Aby zmienić świat na lepsze, trzeba czynić dobro tym, którzy nie są w stanie nam się odwzajemnić, tak jak uczynił to Bóg Ojciec, dając nam Jezusa.

Dziękujmy Panu, który zechciał nam dać Kościół jako matkę uczącą nas drogi miłosierdzia, drogi życia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Poznaj przesłanie Franciszka do Polaków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.