Prezentacja książki „Podążanie razem. Słowa i refleksje o synodalności”

Prezentacja książki „Podążanie razem. Słowa i refleksje o synodalności”
Papież Franciszek - fot. Grzegorz Gałązka

W tej książce zebrano nauczenie Papieża Franciszka na temat synodalności. „Jest to swoiste kompendium, aby żyć synodalnością, aby wprowadzać ją w życie” – zaznacza siostra Nathalie Becquart, podsekretarz w Sekretariacie Generalnym Synodu Biskupów.

Zakonnica podkreśla, że w książce znajduje się m.in. przesłanie papieża Franciszka do Synodu Biskupów z okazji pięćdziesięciolecia istnienia tej instytucji, „które obecnie pełni rolę mapy drogowej”. Siostra podsekretarz zaznacza, że sam synod, który przeżywamy obecnie, stopniowo postępuje do przodu. „Dobrym znakiem tego jest radość i chęć do kontynuacji, jakiej doświadczyli wszyscy, którzy zdecydowali się zaangażować w proces konsultacji” – stwierdza siostra Becquart.

„Bardzo porusza mnie, gdy widzę owoce procesu synodalnego wśród Kościołów znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji. Pomimo trwających wojen te wspólnoty zorganizowały konsultacje. Przedstawiciele z tych krajów mówili, że w tym czasie kryzysu dały im one nadzieję. Zachęcam wiernych, aby byli protagonistami synodalności przez uczestnictwo, przez jednoczenie się, abyśmy lepiej mogli wykonać naszą misję służby światu. To jest cel synodu i wezwanie Boga skierowane do Kościoła” – mówi francuska zakonnica.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Arkadiusz Baron, Henryk Pietras SJ

Prezentowany tom otwiera serię, w której przedstawione są chronologicznie teksty synodów Kościoła od jego początków oraz kolekcje praw, które kształtowały życie chrześcijan w poszczególnych okresach jego dziejów. Opracowane dokumenty synodalne są niezmiernie cennym źródłem historycznym...

Skomentuj artykuł

Prezentacja książki „Podążanie razem. Słowa i refleksje o synodalności”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.