Prezydent Kostaryki zaprasza Franciszka

Prezydent Kostaryki zaprasza Franciszka
(fot. EPA/Claudio Peri)
Radio Watykańskie / drr

Na specjalnej audiencji papież Franciszek przyjął prezydent Kostaryki Laurę Chinchillę. Odbywa ona w tych dniach podróż po Europie, w ramach której spotkała się już z prezydentem Francji François Hollande’em oraz z kierownictwem organizacji międzynarodowych mających siedzibę w Paryżu.

Laura Chinchilla podarowała Ojcu Świętemu stułę wykonaną przez indiańskie artystki ludowe z plemienia Térraba. Zaprosiła go także do odwiedzenia jej ojczyzny, wyrażając nadzieję, że dar ten mógłby posłużyć podczas takiej wizyty.

Prezydent Kostaryki po audiencji u papieża spotkała się z szefem watykańskiej dyplomacji, abp. Dominique’iem Mambertim. Jak poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, rozmowy dotyczyły współpracy Kościoła i państwa w kwestiach społecznych. Poruszono ponadto tematykę ochrony życia i środowiska naturalnego, a także perspektywy zawarcia dwustronnej umowy, która wzmocniłaby relacje Kostaryki i Stolicy Apostolskiej. W sprawach międzynarodowych wskazano na potrzebę zaangażowania na rzecz pokoju.

 

Więcej»

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent Kostaryki zaprasza Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.