"Proście Boga o serce zdolne do współczucia"

"Proście Boga o serce zdolne do współczucia"
(fot. PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO / HANDOUT)
KAI / pk

Do bliskości ludziom z ich lękami i oczekiwaniami zachęcił Franciszek młodych zakonników i zakonnice na Węgrzech.

W związku z obchodami Roku Życia Konsekrowanego 18 i 19 września zorganizowano w Budapeszcie w ramach inicjatywy "Życie konsekrowane na placu" spotkanie osób żyjących radami ewangelicznymi. Bierze w nim udział ponad 100 zgromadzeń. Hasło tych dni brzmi: "Jest nam dobrze być z Tobą".

Do uczestników spotkania specjalne wideoprzesłanie wystosował Papież Franciszek. Dziękuje w nim osobom konsekrowanym za posługę dla węgierskiego społeczeństwa. Zachęca także do dalszego trwania w tej bliskości do ludzi.

- Myślę, że w różnych formach życia konsekrowanego powinniście być blisko obaw i oczekiwań przeżywanych przez ludzi. Sądzę, że powinniście być zaangażowani w tych obszarach, gdzie zostaliście posłani, z ich problemami i znakami nadziei. Zachęcam was do radowania się z tymi, którzy się weselą, i płakania z tymi, którzy płaczą. Proście Boga o serce zdolne do współczucia, abyście pochylali się nad ranami ciała i ducha, prowadząc wielu ludzi do Bożego pocieszenia - powiedział Papież.

Franciszek zachęcał również do prostego stylu w codziennym życiu.

- Myślę, że najpiękniejszą "twarzą" jakiegoś kraju czy miasta jest to, że uczniowie Pana - biskupi, kapłani, zakonnicy i wierni świeccy - żyją w prostocie, w życiu codziennym, stylem Miłosiernego Samarytanina. I zdają zbliżać się do ciała i ran braci, w których rozpoznają ciało i rany Jezusa. Ta miłość pełna miłosierdzia, jak dobrze wiemy, pochodzi z serca Chrystusa. Czerpiemy ją trwając w modlitwie, zwłaszcza adoracji, oraz przystępując z wiarą do sakramentów Eucharystii i pokuty - powiedział Papież.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Proście Boga o serce zdolne do współczucia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.