Przesłanie Franciszka na Wielki Poniedziałek. Poprosił nas o coś, co przyniesie nam radość

Przesłanie Franciszka na Wielki Poniedziałek. Poprosił nas o coś, co przyniesie nam radość
(fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI)
KAI / kw

Do czerpania pokoju i pogody ducha, będących darami Zmartwychwstałego, by dzielić się nimi z braćmi, zwłaszcza z tymi, którzy najbardziej potrzebują pocieszenia i nadziei zachęcił Ojciec Święty wiernych w rozważaniu przed odmawianą w Poniedziałek Wielkanocny modlitwą Regina Coeli.

Na wstępie papież zaznaczył, że zmartwychwstanie Chrystusa stanowi najbardziej wstrząsające wydarzenie w dziejach ludzkości, zaświadczające o zwycięstwie Bożej miłości nad grzechem i śmiercią i dające naszej nadziei na życie fundament tak solidny, jak skała. Przypomniał rolę kobiet, jako pierwszych świadków Zmartwychwstałego Pana. "My też jesteśmy wezwani, by Go spotkać osobiście i stać się Jego głosicielami i świadkami" - podkreślił Franciszek.

DEON.PL POLECA"On objawia się tym, którzy Go wzywają i miłują. Przede wszystkim w modlitwie, ale także w prostych radościach przeżywanych z wiarą i wdzięcznością. Możemy też odczuć Jego obecność dzieląc chwile serdeczności, gościnności, przyjaźni, podziwiania przyrody.  Niech ten świąteczny dzień, w którym zwyczajowo cieszymy się odrobiną odpoczynku i bezinteresowności pomaga nam doświadczyć obecności Jezusa" - powiedział Ojciec Święty.

Na zakończenie papież zachęcił czerpania pokoju i pogody ducha, będących darami Zmartwychwstałego, "by dzielić się nimi z braćmi, zwłaszcza z tymi, którzy najbardziej potrzebują pocieszenia i nadziei".

Pełny tekst rozważania przeczytasz tutaj >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Przesłanie Franciszka na Wielki Poniedziałek. Poprosił nas o coś, co przyniesie nam radość
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.