Przy okazji podróży do Panamy papież odwiedzi Nikaraguę?

Przy okazji podróży do Panamy papież odwiedzi Nikaraguę?
(fot. PAP / EPA / OSSERVATORE ROMANO / HANDOUT)
3 lata temu
KAI / ml

Ojciec Święty nie odrzuca możliwości odwiedzenia Nikaragui, gdy uda się do Panamy z okazji centralnych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w tym kraju w dniach 22-27 stycznia 2019 - oznajmił nikaraguański biskup Sócrates René Sándigo Jirón w rozmowie z tamtejszym dziennikiem "El Nuevo Diaro".

Gazeta przypomniała, że biskupi z tego kraju spędzili ostatnio w Rzymie 10 dni, składając tam wizytę "ad limina". 10-osobową grupę hierarchów, której przewodniczył kard. Leopoldo José Brenes Solórzano, przyjął na audiencji Ojciec Święty. 
Wspominając o możliwości przyjazdu papieża do Nikaragui bp Sándigo zachęcił rodaków do gorących modlitw, aby do tego doszło.
W rozmowie z dziennikiem opowiedział też o przebiegu wizyty w Watykanie i o spotkaniu z Franciszkiem. Zaznaczył, że poruszył przede wszystkim sprawę migracji. "Powiedziałem, że my, Nikaraguańczycy, mamy nadal do czynienia z problemem wyjazdów do Kostaryki i dotyczy to zwłaszcza rejonu Río San Juan na terenie mojej diecezji" - stwierdził hierarcha. 
Zauważył, że jego rodacy masowo wyjeżdżają do pracy przy żniwach w różnych rejonach Kostaryki i "byłoby dobrze usłyszeć głos naszych braci z tego kraju, nawołujący do dobrego traktowania tego ludu Bożego, który emigruje, aby wspierać ich swymi siłami".
Biskup Juigalpy zapewnił również, że papież sprawiał wrażenie zadowolonego i szczęśliwego z tego, co robi episkopat Nikaragui. "Z wielką radością przyjął fakt, że wzrastamy i umacniamy się i że w ten sposób współpracujemy tu z nim. Wezwał nas, abyśmy pracowali zdecydowanie i roztropnie, towarzysząc z bliska swemu ludowi" - uściślił bp Sándigo.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Chris Lowney
19,19 zł
34,90 zł

Papież Franciszek. Lider, który przewodzi 1,2 miliarda ludzi na świecie. Zdobył światowe uznanie dzięki rewolucyjnemu podejściu do przywództwa. Cieszy się niegasnącą popularnością i codziennie zmienia naszą rzeczywistość.

Na czym polega efekt Franciszka?

Jeżeli chcesz, aby...

Skomentuj artykuł

Przy okazji podróży do Panamy papież odwiedzi Nikaraguę?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.