Przywódca Samoa na audiencji u Franciszka

Przywódca Samoa na audiencji u Franciszka
(fot. EPA/Osservatore Romano)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / CTV / drr

Na specjalnej audiencji Papież przyjął głowę państwa Samoa, Tufugę Efiego. Ten wyspiarski kraj Oceanii, dawna kolonia niemiecka, później brytyjska i nowozelandzka, jest obecnie monarchią konstytucyjną, jednak na czele państwa nie stoi formalnie król, lecz kadencyjny przywódca zwany głową państwa.

Obecnie jest nim właśnie Tupua Tamasese Tupuola Tufuga Efi. Jest on katolikiem i swoją karierę polityczną rozwijał w ramach Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej, wcześniej będąc m.in. premierem. Zajmował się też naukowo kulturą Wysp Samoa.

DEON.PL POLECAPo audiencji u Papieża Tufuga Efi spotkał się z watykańskim sekretarzem stanu abp. Pietro Parolinem i z szefem dyplomacji Stolicy Apostolskiej abp. Dominique’iem Mambertim.

Rozmowy objęły sytuację społeczną i gospodarczą Samoa, z podkreśleniem wkładu Kościoła w życie tego wyspiarskiego kraju, szczególnie w zakresie promocji człowieka. Warto nadmienić, że sam szef państwa jest wychowankiem katolickich szkół w Samoa i Nowej Zelandii. Podczas wizyty Tufugi Efiego w Watykanie poruszono także sprawy międzynarodowe, w tym kwestię współpracy regionalnej oraz ochrony środowiska krajów Pacyfiku.

 

Więcej»

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przywódca Samoa na audiencji u Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.