Rabin Skorka: papież to prawdziwy przyjaciel

Rabin Skorka: papież to prawdziwy przyjaciel
(fot. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI )
7 lat temu
KAI / slo

Rabin Abraham Skorka oświadczył, że widzi w papieżu Franciszku nie tylko głowę Kościoła katolickiego, ale przede wszystkim bliskiego przyjaciela. Obydwaj współprowadzili w przeszłości w Argentynie program telewizyjny, którego owocem była wspólna książka pt. "W niebie i na ziemi".

Rektor Latynoamerykańskiego Seminarium Rabinicznego wskazał, że obecnego papieża uważa za prawdziwego przyjaciela, a więc kogoś z kim może swobodnie rozmawiać na wszystkie tematy, otwierając swe serce.

Gdy pracowali nad książką, zmarł teść rabina i jeden z braci kard. Jorge Bergoglio. Pomimo różnic religijnych - opowiada Skorka - katolicki arcybiskup Buenos Aires pomógł mu zrozumieć i zaakceptować śmierć, mówiąc że oznacza ona powrót czyjejś duszy do Boga.

- Umrzeć oznacza mieć siłę i odwagę oddania swej duszy Bogu. Ten jego komentarz przyniósł uzdrowienie naszym sercom - wyznał Skorka.

Przybył on do Rzymu na czterodniową międzyreligijną konferencję nt. dialogu żydów i chrześcijan, zorganizowaną przez ruch Focolari. Bierze w niej udział 12 żydów i 15 chrześcijan z Argentyny, Urugwaju i USA. 12 czerwca rabin był na środowej audiencji ogólnej papieża w Watykanie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rabin Skorka: papież to prawdziwy przyjaciel
Komentarze (1)
13 czerwca 2013, 17:02
Obaj prowadzili program telewizyjny w Argentynie. Niech poprowadzą i w Watykanie. Trwam na pewno by chętnie transmitowała, a ja bym obejrzał, bo,  jako pomysłodawca, też chcę mieć coś z tego...

Skomentuj artykuł

Rabin Skorka: papież to prawdziwy przyjaciel
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.