Rodzina uchodźców pożegnała papieża przed wylotem

Rodzina uchodźców pożegnała papieża przed wylotem
(fot. G. Gałązka / galazka.deon.pl)
PAP / rv (english section) / kw

Rodzina syryjskich uchodźców goszczonych przez parafię św. Anny w Watykanie miała możliwość podziękowania swojemu gospodarzowi, Ojcu Świętemu Franciszkowi.

Wizyta miała miejsce bezpośrednio przed wyjazdem papieża na lotnisko. Rodzinie towarzyszył papieski jałmużnik, abp Konrad Krajewski. Spotkanie odbyło się w domu św. Marty.

Syryjczycy podziękowali papieżowi za gościnę i życzyli mu szczęśliwej podróży.

Czteroosobowa rodzina uchodźców z Syrii została przyjęta przez Watykan i zamieszkała w apartamencie w pobliżu bazyliki Świętego Piotra - takie informacje przekazał urząd papieskiego jałmużnika, który zajął się udzieleniem jej gościny w reakcji na apel papieża.

Zgodnie z przepisami przez 6 pierwszych miesięcy od złożenia wniosku o azyl osoby, które zwróciły się o taką ochronę, nie mogą pracować. Dlatego też, jak wynika z informacji przekazanych w Watykanie, w tym czasie rodzina ta będzie otrzymywać pomoc od wspólnoty parafialnej.

Wiadomo też, że Syryjczycy dotarli do Włoch w niedzielę 6 września, a więc w dniu, kiedy Franciszek podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański zaapelował do parafii, seminariów i klasztorów w całej Europie o przyjęcie uchodźców. Papież zapowiedział wtedy jednocześnie, że przyjmą ich także dwie watykańskie parafie.

Urząd jałmużnika podkreślił, że nie ujawni tożsamości rodziny i o to samo poprosił media.

Oczekiwana jest również druga rodzina uchodźców, którzy będą pod opieką bazyliki Świętego Piotra.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rodzina uchodźców pożegnała papieża przed wylotem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.